Bitcoin v zóne chamtivosti
Bitcoin v zóne chamtivosti. Zdroj: shutterstock.com/jantsarik/Sashkin

Dokáže si bitcoin udržať aktuálny rastúci trend, alebo budeme svedkami korekcie? To je otázka, na ktorú je v súčasnej situácii ťažké odpovedať. Dôležité informácie o celkovej nálade investorov poskytuje index chamtivosti a strachu, ktoré odsledoval aj kryptomenový portál u.today.

Čo ak bitcoin dosiahne 24 000 dolárov?

Index chamtivosti a strachu spravuje portál Alternative.me. Tento indikátor vyhodnocuje celkovú náladu investorov na základe viacerých segmentov ako volatilita, nákupné a predajné objemy, aktivita na sociálnych sieťach či správy zo sveta.

Priemerný výsledok týchto faktorov nám následne ukáže hodnotu od 0 po 100, pri čom 0 predstavuje extrémny strach a úroveň 100 naopak extrémnu chamtivosť. Tento populárny indikátor je dokonca využívaný aj ako ukazovateľ možného cenového vývoja bitcoinu.

Index chamtivosti a strachu
Index chamtivosti a strachu. Zdroj: Alternative.me

Aktuálne sa nachádza na úrovni 51 bodov, čo je považované za neutrálnu zónu. Ide o dôsledok vývoja BTC, ktorý sa približne od 21. januára drží v konsolidačnom pásme. V prípade, že sa vlajková kryptomena priblíži k hranici 24 000 dolárov, index sa dostane do zóny chamtivosti. Pred 48 hodinami index ukazoval hodnotu 61, ktorá už patrí do zóny chamtivosti.

BTC/USD
BTC/USD 1H TF. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Obchodníkom určite neodporúčame sledovať iba tento jeden indikátor. Optimálne je zamerať sa na viacero ukazovateľov a najmä sledovať trend a fundamentálne správy. Ak patríte k aktívnym obchodníkom, určite odporúčame sledovať priebeh regulácie kryptomien, ktorý dosiahol ďalší dôležitý míľnik.

Viac si môžete prečítať tu: Ďalší zlomový moment pre kryptomeny? Biely dom vydáva tvrdé nariadenia

Vo všeobecnosti platí, že je až 90 % obchodníkov na finančných trhoch stratových. Tento faktor sa odzrkadľuje aj na trhu s kryptomenami. Ak patríte k stratovým obchodníkom, môžete si pozrieť náš nedávny článok: Ste na kryptomenách stratový? Tento návod to hneď zmení, ktorý dôkladne popisuje základné chyby a odporúčania pri investovaní do kryptomien.