Podľa najnovšieho prieskumu záujem o kryptomeny neutícha.
Podľa najnovšieho prieskumu záujem o kryptomeny neutícha. Zdroj: shutterstock.com/GroundPicture

Aj napriek tomu, že nám ceny v posledných dňoch primárne klesajú, treba zachovať kľud a chladnú hlavu. Bitcoin a kryptomeny ako také nám už niekoľkokrát naznačili, že trh sa vie správať poriadne šialene. Na čom však skutočne záleží je (ak nie ste fanúšik ale iba investor do kryptomien), či sa z dlhodobého hľadiska bude cena zvyšovať. Najnovší prieskum z Veľkej Británie naznačil, že to je podľa finančných odborníkov veľmi pravdepodobné.

Viac ako polovica investorov kryptomeny ešte dokúpi

Podľa prieskumu, ktorý bol vydaný spoločnosťou Citigate Dewe Rogerson, až 54% opýtaných si myslí, že cena všetkých kryptomien v 12-mesačnom období narastie, zatiaľ čo 32% si myslí, že nás čaká pokles a 14% očakáva zhruba rovnaké ceny ako dnes. Britskí finanční odborníci a investori rovnako potvrdili, že 56% sa chystá kryptomeny ešte dokúpiť.

Prieskum ďalej ukázal, že iba 8% zo všetkých investorov sa chystá predať svoje kryptomeny. Takmer 56% sa naopak chystá ešte dokúpiť kryptomeny a zvyšok má v pláne holdovať. Veľmi zaujímavé je, že tento prieskum sa konal koncom februára, kedy to na trhu nevyzeralo práve najpozitívnejšie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Perspektíva do budúcna

Prieskum sa pýtal aj na dlhodobý pohľad ľudí na kryptomeny a ako by mohol trh vyzerať o niekoľko rokov. Až 32% opýtaných si myslí, že do roku 2021 nás čaká dramatický nárast cien väčšiny kryptomien. Zhruba 18% si myslí, že nárast určite bude, aj keď nie tak výrazný, pričom 28% čaká pokles. Zvyšok očakáva rovnaké ceny ako dnes, čo sa však nezdá veľmi reálne.

Mohlo by vás zaujímať: 3 predikcie ceny Bitcoinu pre rok 2018

Phil Andreson, riaditeľ spoločnosti Citigate Dewe Rogerson, sa ku prieskumu vyjadril nasledovne:

„Väčšina kryptomien zažila obrovský nárast ceny počas posledných mesiacov, s čím však prišla aj výrazná volatilita. V poslednej dobe vzniklo pomerne veľa kryptomilionárov, ale rovnako aj veľa ľudí stratilo peniaze. Aj napriek tomu, že je na trhu vysoká volatilita a fluktuácia cien, náš prieskum potvrdil, že vysoké percento investorov kryptomenám verí do budúcna.“

Prieskum rovnako obsahoval aj otázky ohľadom trhovej kapitalizácie v budúcnosti. Viac ako 59% verí, že trhová kapitalizácia bude v roku 2021 väčšia ako jeden bilión dolárov. Pre porovnanie, začiatkom roka bola trhová kapitalizácia na hranici až 800 miliárd dolárov, avšak odvtedy po väčšinu času iba klesala.

Phil Anderson sa takisto vyjadril, že kryptomeny budú aj naďalej priťahovať pozornosť investorov a obrovské sumy peňazí.

„Čokoľvek sa v budúcnosti stane, jedno je isté, kryptomeny budú priťahovať obrovské peniaze. Budú dominovať titulkom a diskusia okolo nich bude vždy veľmi vášnivá.“

Záver

Predpoklady sú jedna vec, ale realita môže ukázať niečo úplne iné. Na druhej strane, asi všetci, ktorí sa o kryptomeny a blockchain zaujímame, veríme, že kryptomeny majú naozaj dlhodobý potenciál a preto by aj cena spolu s trhovou kapitalizáciou mali rásť.

Zdroje:
crypto-lines.com
news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance