Dokáže Bitcoin skutočne priniesť bezhotovostnú spoločnosť?
Dokáže Bitcoin skutočne priniesť bezhotovostnú spoločnosť? Zdroj: shutterstock.com/Gorynvd

Vyjadrenia zo strany bánk voči kryptomenám môžu vyzerať všelijako. Napríklad taký Jamie Dimon sa niekoľkokrát vyjadril viac ako „zaujímavo“ ohľadom Bitcoinu a iných kryptomien. Dnes prichádzame s iným vyhlásením, ktoré prichádza priamo od Európskej Centrálnej Banky a určite sa nedá považovať za priaznivé. Veď posúďte sami.

Európska Centrálna Banka Bitcoinu neverí

Benoît Cœuré, francúzsky ekonóm a jeden z predstaviteľov Európskej Centrálnej Banky, vydal oficiálne vyhlásenie ohľadom najväčšej kryptomeny. Vyjadril sa najmä o budúcnosti tejto kryptomeny v platobnom systéme, avšak tieto vyjadrenia ani zďaleka neboli pozitívne:

„Tieto takzvané kryptomeny sú iba chabou imitáciou peňazí. Takmer nikto nevyjadruje ceny v Bitcoinoch. Iba málokto platí pomocou kryptomien pokiaľ vyslovene nejde o kasína alebo hazard. Rovnako sa politici správne domnievajú, že Bitcoin je aj naďalej využívaný na nezákonnú činnosť.“

Našli vôbec pozitívne slová?

Aj napriek všetkým negatívnym slovám, ktoré odzneli od Benoîta Cœurého, ECB sa možno pokúsila nájsť aj niečo pozitívne, čo by nám blockchain technológia mohla priniesť.

„Aj napriek tomu, že Bitcoin a celá jeho „rodina“ sú z časti pofidérne, môžu byť náznakom zmeny, ktorá sa vo finančnom svete musí stať. Hotovosť (cash) nebude kráľom naveky, aj keď by sa možno zdalo, že v niektorých kútoch sveta je v týchto časoch nenahraditeľný.“

Európska Centrálna Banka aj napriek týmto informáciám údajne spolupracuje s Bank of International Settlements. Ich spolupráca by vraj mala vyústiť v spoločnú, centralizovanú digitálnu menu. Takáto centralizovaná mena by potom neskôr mohla pomôcť štátom s likviditou a monetárnymi nástrojmi.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Záver

To, že banky sa nebudú vyjadrovať pozitívne o kryptomenách, je viac ako pochopiteľné. Nikto nebude dobrovoľne hovoriť pozitívne veci na svoju konkurenciu. Preto niektoré z bánk vydávajú až príliš negatívne informácie a asi dúfajú, že tým ľudí odstrašia od investovania do kryptomien. Avšak skutočných fanúšikov a ľudí, ktorí vidia potenciál v kryptomenách a ich budúcnosti, len tak rýchlo neodstrašia.

Zdroj:
cryptovest.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance