Všetci fanúšikovia kryptomien veria, že ich cena bude závratne rásť. Minimálne každý dúfa, že sa zopakuje rast z minulého roka. Krištáľovú guľu však nemá nikto a predikcie rastu ceny preto treba brať s nadhľadom. Včera sme vás informovali, že Bitcoin môže stratiť až 90% svojej hodnoty.  Dnes však nájdete v článku oveľa pozitívnejšie predikcie týkajúce sa tejto najznámejšej kryptomeny.

55 000 dolárov za jeden Bitcoin

Podľa vedca Xoela Lópeza Baratu, má Bitcoin rozbehnutý rok veľmi sľubne (aj napriek dočasnej stagnácií). V jeho štúdií, zameranej na predikciu hodnoty, má Bitcoin dosiahnuť takmer 55 530 dolárov na konci roka 2018. Rovnako uviedol:

“… pravdepodobnosť, že Bitcoin bude mať rovnakú, alebo menšiu hodnotu ako je tá dnešná, je nižšia ako 10 %.”

100 000 dolárov za jeden Bitcoin (koniec roka 2018)

Kay Van-Petersen, analytik pre Saxo Bank, sa vyjadril ešte optimistickejšie ako Xoel Lopez Barata. Podľa jeho slov Bitcoin takmer s istotou dosiahne hodnotu v rozmedzí 50 000$ až 100 000$. Van Petersen povedal:

„Bitcoin prednedávnom zažil veľmi zdravú korekciu. Jeho hodnota padla o 50%. Na druhej strane sme stále nepocítili plný dopad, aký by mali mať Futures kontrakty na kryptomeny.“

Možno práve dopad Futures kontraktov na kryptomeny by mohol pomôcť cene Bitcoinu k spomínanému rastu.

100 000 dolárov za jeden Bitcoin (polovica roka 2018)

Podľa web stránky investingpr.com môže mať Bitcoin oveľa väčšiu hodnotu, ako si vôbec dokážeme predstaviť. Jim Cramer, jeden z najpredávanejších amerických autorov, sa pre CNBC vyjadril, že 100 000$ za jeden Bitcoin do polovice tohto roka vôbec nie je nereálnych. Pri dnešnej hodnote (niečo tesne nad 10 000 dolárov), si takmer 10-násobný rast za menej ako pol roka vieme len ťažko predstaviť. Na druhej strane, kto by si na začiatku minulého roka pomyslel, že sa bude Bitcoin obchodovať nad 10 000$? Preto aj dnes nepredstaviteľná hodnota Bitcoinu nás môže o pár mesiacov veľmi príjemne prekvapiť.

Záver

Predikcie na ceny Bitcoinu sa teda veľmi odlišujú. Myslím si, že hovorím za každého z nás ak poviem, že aj keby Bitcoin dosiahol hranicu 30,000$, nikto z nás by sa nesťažoval. Určite by sme sa ale nebránili, ak by sa akákoľvek vyššie uvedená predikcia potvrdila.

Sledujte nás na facebooku.

Zdroje:
cnbc.com
investingpr.com

bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance