[SPRÁVY] John McAfee komentuje vývoj na kryptotrhoch a radí investovať na 2 až 5 rokov …

Kategorie: Novinky
John McAfee, magnát a kontroverzná osoba zo sveta kryptomien je údajne nažive!
John McAfee, magnát a kontroverzná osoba zo sveta kryptomien je údajne nažive! Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=LzGmLDDE2Ss

John McAfee komentuje vývoj na kryptotrhoch a radí investovať na 2 až 5 rokov – Kryptotrhy utrpeli ďalšiu ranu, tentokrát od Googlu – Štátni úradníci v Brazílii zneužili fondy na väzeňské zásoby pre podvod s Bitcoinami – Austrálske úrady varujú pred podvodnými výbermi daní v kryptomenách – Burza Coinfloor spúšťa Bitcoin futures vo Veľkej Británii – Guvernér tchajwanskej centrálnej banky mení názor na kryptomeny, sprísni regulácie – Regulačný rámec pre kryptomeny v Thajsku by mal byť hotový v apríli – Japonsko plánuje vyzvať krajiny G20 k väčšej spolupráci v oblasti kryptomien – Nvidia vydá GPU pre ťažbu kryptomien skôr, než sa čakalo

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

John McAfee sa k dianiu na trhoch vyjadril na Twitteri: „Pokiaľ ste dlhodobým investorom, nemusíte mať žiadne obavy. Pokiaľ ste krátkodobý investor, nemôžem vám poskytnúť žiadnu radu, Pokiaľ patríte medzi strednodobých investorov, môžete v najlepšom prípade dúfať v priemerné zisky, ale najpravdepodobnejšie v žiadne. Veľké bohatstvo možno získať len investovaním do budúcnosti – na 2 až 5 rokov.“

Kryptomeny

Kryptotrhy utrpeli ďalšiu ranu 15. marca, kedy Bitcoin (BTC) klesol pod 8 000 dolárov a Ethereum (ETH) pod 600 dolárov. Situáciu možno najpravdepodobnejšie pripísať Googlu a jeho aktualizácii zásad finančných služieb, ktorá prakticky znamená zákaz všetkých reklám, súvisiacich s kryptomenami od júna 2018 (písali sme tu). Celý článok v EN tu.

Policajti z Rio de Janeiro odhalili systém prania špinavých peňazí, v ktorom štátni úradníci odcudzili peniaze určené na zásoby väzníc a vymenili časť zisku za Bitcoin. Podvodníci v konečnom dôsledku odcudzili prostriedky v hodnote 22,4 milióna dolárov. Celý článok v EN tu. 

Austrálsky daňový úrad (ATO) upozornil občanov na podvodníkov, predstierajúcich, že sú úradníkmi ATO, ktorí nútia daňových poplatníkov k platbám dlžných daní v kryptomenách. Podľa asistenta ATO podvodníci doposiaľ zinkasovali 50.000 AUD len v Bitcoinoch. Celý článok v EN tu. 

Burzy

Coinfloor oznámila, že skupina bude teraz zahŕňať novú burzu Coinfloorex, Bitcoin futures burzu. Ponúka „inštitucionálny stupeň riadenia a riadenie rizík“ pre obchodníkov, hedgeové fondy a ďalších profesionálov. Celý článok v EN tu. 

Regulácie

Nový guvernér centrálnej banky v Tchaj-wane uviedol, že má pochybnosti o úlohe kryptomien ako platobného nástroja, a že kryptomeny nespĺňajú svoju pôvodne zamýšľanú funkciu, čo je odklon od jeho pôvodne pozitívnejšieho názoru na kryptomeny. Celý článok v EN tu.

Thajský kabinet schválil dva návrhy kráľovských dekrétov, zameraných na reguláciu transakcií s kryptomenami a na zavedenie daní z kapitálových ziskov z kryptomenových investícií. K finálnemu schváleniu dekrétov by malo dôjsť v apríli. Celý článek v EN tu. 

Japonsko plánuje budúci týždeň vyzvať svojich náprotivkov zo skupiny G20 ku zvýšeniu úsilia v prevencii prania špinavých peňazí v kryptomenách. Celý článek v EN tu. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Biznis

Nové správy naznačujú, že Nvidia zaháji predaj ťažobných GPU skôr, než sa očakávalo. Podľa známych špecifikácií je karta Inno3D založená na hernej karte GeForce GTX 1080 Ti. Celý článok v EN tu.