NFT trhovisko OpenSea
NFT trhovisko OpenSea. Zdroj: Shutterstock, Rokas Tenys

Ste fanúšikom aktuálne najrýchlejšieho rastúceho trhu NFT? Tak ste na správnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na to ako známe NFT projekty búrajú denné objemy obchodov.

Môže ťa zaujímať: NFT láme rekordy – 900 miliónový predaj za jediný mesiac

Silní hráči NFT

CryptoKitties a CryptoPunk. Tieto dva projekty patria bezpochyby k najsilnejším hráčom na NFT trhu. Za predošlý deň bol na týchto projektoch zaznamenaný neuveriteľný denný objem cez 180 miliónov USD. Masívny nárast objemov a trhovej kapitalizácie je zrejme spôsobený celkovým hypom okolo NFT projektov a najmä zvýšenou aktivitou na trhovisku OpenSea.

CryptoKitties je v podstate blockchainová hra, ktorá za posledných 24 hodín dosiahla objem úctyhodných 7 miliónov USD. Priemerná cena jedného tokenu sa pritom pohybuje na úrovni 6,6 ETH. Na samotnom vrchole rebríčka stále evidujeme projekt CryptoPunk.

Štatistiky OpenSea
Štatistiky OpenSea. Zdroj: DAppRadar

Je to naozaj pozitívny znak, keďže pred nejakým obdobím sme boli svedkami toho, že trhovisko OpenSea kleslo až o 50%, najmä v dôsledku presýtenosti trhu.

StormGain

Dopyt každopádne stále extrémne rastie. Napomáhajú tomu aj rôzne známe osobnosti. Pred nedávnom sa do NFT zapojila mega celebrita Paris Hilton a gymnastická hviezda Simone Biles.

OpenSea ako monopol

Trhovisko s názvom OpenSea môžeme kľudne považovať za akýsi monopol tohto priemyslu. Projekt drží až 98% celkového objemu na trhu. Za posledný mesiac sme zaznamenali nárast používateľov až o 234%.

Negatívom však je, že takýto boom spôsobil extrémne navýšenie poplatkov v sieti ETH. Aktuálne sa stáva, že len za vykonanie jednej transakcie vystrelia poplatky až na 200 USD. Zvýšená aktivita teda so sebou prináša aj negatívne faktory. Môžeme len dúfať, kedy sa konečne spustí sieť ETH 2.0, kde vývojári sľubujú najmä zníženie poplatkov.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.