[PREHĽAD TRHU] Reakcia na SEC je minimálna • Včerajšie zisky zmazané • Zase ďalší Bart

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V stredu večer sa ceny väčšiny kryptomien vrátili na hodnoty z utorka a pri pohľade na zmenu za posledných 24 hodín sledujeme prepad v priemere o 4-8%. Niektoré veľké altcoiny utrpeli ešte väčšie straty. IOTA a VeChain sú momentálne v dvojciferných červených číslach.

Bitcoin si drží svoju pozíciu

Bitcoin po včerajšej “BitMEX pumpe” klesol späť do “nudného pásma” => 6000 – 6500 $. Momentálne sa drží na jeho hornej hranici. Na hladine 6400 $ sa vytvoril relatívne silný support. Ďalší nájdeme na 6200 $ a veľmi silný na 6000 $.

Nálada na trhu nie je práve najlepšia. SEC dnes odmietla všetkých deväť návrhov na Bitcoinové ETF vrátane VanExk/SolidEX od CBoE. To je zlá, ale očakávaná správa a zdá sa, že trh na ňu nereaguje. Nenechajte sa zmiasť červenými číslami! Prepad nastal ešte pred týmto odmietnutím.

O dôvodoch odmietnutia návrhov krypto ETF si môžete prečítať v tomto článku.

V blízkej dobe očakávame pokles Bitcoinu na tohtoročné low – 5750 $ a uzatvorenie dennej sviečky pod 6k. Druhou možnosťou je pád na 5500 $ a vytvorenie nového minima. Tým by sa potvrdil dlhodobý downtrend.

Táto predikcia vychádza z Technickej analýzy, ktorá bola včera publikovaná na stránke Trading11. Analýzu sme na pár hodín sprístupnili verejnosti. Nájdete ju tu.

Ak si chcete prečítať dnešnú analýzu BTC, môžete využiť limitovanú ponuku a iba za 2€ si kúpiť BTC analýzy na celý týždeň. Ale Pozor! Na sklade je už iba posledných osem členstiev!

bitcoin analyza

Prístup k celému webu Trading11 je teraz možné získať aj ZDARMA. A to až na 6 mesiacov. Návod ako na to nájdete v tomto článku.

Dominancia Bitcoinu naďalej stúpa

Bitcoin naďalej víťazí nad zvyškom trhu a index jeho dominancie stúpa. V čase písania tohto článku už dosiahol 53,5%. Bude zaujímavé sledovať, či nakoniec prekoná 54,1%. To je totiž high, ktoré vytvoril pred týždňom.

Je veľmi pravdepodobné, že Bitcoin nakoniec ovládne viac než 60% trhu. Potom by mohla nastať korekcia, ktorá by altcoiny oproti BTC vystrelila a vtedy budeme mať šancu na výrazné navýšenie počtu Bitcoinov v našich portfóliách. Zatiaľ je však na vstup do trhu s altcoinmi priskoro.

bitcoin dominance index

Ďalší Bart je na svete

Bitcoin včera vytvoril formáciu Bart. Tá nesie svoje meno podľa Bartovej hlavy. Vac o nej si môžete prečítať tu. Nepovažujem za nutné ďalej to komentovať, myslím si, že postačí pohľad na graf:

bart bitcoin

Krátky komentár k altcoinom

V takejto situácii jednoducho nemá zmysel rozoberať altcoiny. Všetky padajú rýchlejšie ako Bitcoin a to je dôvod, prečo ich nemať v portfóliu. Výnimky, bohužiaľ, neexistujú. Retail to nezmení a veľké ryby čakajú na lepšie ceny. Ak Bitcoin nakoniec padne na dlhodobo predikovaných 5000 $, prípadne na 4200 $, pre alty to bude masaker a mnohé z nich vydýchnu naposledy.

V každom prípade nestrácajte vieru vo svoje obľúbené coiny. Kvalitné projekty prežijú a raz sa určite dostanú aj na nové All Time High. Najprv však musia prejsť skúškou ohňom.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec je čas pozrieť sa rekordmanov posledných 24 hodín.

Najziskovejšie altcoiny

Medzi najziskovejšími kryptomenami sa dnes prekvapivo objavil aj fork Bitcoinu! Bitcoin Diamond spravil slušných 30%! Zajtra bude s veľkou pravdepodobnosťou medzi najstratovejšími coinami.

TOP5 altcoiny

Najstratovejšie altcoiny

Medzi najstratovejšími altcoinami sa objavili hneď dvaja včerajší rekordmani. PIVX spravil otočku o 180 stupňov a po včerajšej 11% pumpe predviedol 11% dump. Retracement Cortexu zatiaľ došiel do polovice. Zajtra pravdepodobne príde o druhú polovicu svojich ziskov.

bottom5 altcoiny

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.