9 návrhov na Bitcoin ETF bolo odmietnutých – Prečo?

BITmarkets BITmarkets

V posledných dňoch sú ETF skloňované snáď všade. Väčšina ľudí totiž verí, že pomôžu zmeniť medvediu náladu na poriadny rast.

Po prvé to tak nemusí byť a niekoľko ľudí z krypto odvetvia naopak z ETF radosť nemajú. Príkladom je Andreas Antonopoulos, ktorého názor si môžete prečítať v článku: Bitcoin ETF nie je dobrý nápad.

Po druhé ETF o ktorých sa rozhodovalo teraz, mali minimálnu šancu na úspech. Vďaka tomu sme tiež nezaznamenali väčšie prepady kvôli ich zamietnutiu.

Americký regulátor odmietol dve ETF od spoločnosti ProShares, päť ETF od spoločnosti Direxion a jedno z GraniteShares. Komisia opäť vo svojom postoji nepoľavila. Vadia jej v spomenutých prípadoch možné podvody a manipulácie s trhom Bitcoinu, pričom uviedla, že žiadatelia nesplnili požiadavku spoločnosti SEC na navrhovanie pravidiel, ktorá by zabránila týmto nekalým praktikám.

V rozsudku SEC sa ďalej uvádza, že neobdržali žiadne dôkazy, ktoré by mohli preukázať významnu veľkosť Bitcoinových futures, ako bolo uvedené v žiadostiach o ETF.

SEC taktiež uviedla, že pred tým, než prijala rozhodnutie, nehodnotila technologický a investičný potenciál technológií Bitcoin a blockchain. Výsledok sa opieral iba o to, že žiadatelia nedodržiavali jednotlivé oddiely burzového zákona.”

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísal Dariusz M.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.