Bitcoin v nákupnej zóne
Bitcoin v nákupnej zóne. Zdroj: Shutterstock.com/Ruslan Grumble

Momentálne sa Bitcoin ,,pláca” medzi 13 000 a 10 000 dolárov. Ľudia aj grafy mierne vytriezveli z celého ošiaľu a exponenciály nahor. Nachádzame sa v korekcii a pohybe do strany.

Primárny trend je UP

Napriek celému rastu je stále najviac pravdepodobné pokračovanie trendu. Korekcia raz jednoducho musela prísť. Dôležité je teraz to, ako sa daná korekcia vyvíja. Aj napriek veľmi ostrému odmietnutiu ako na Bitcoine, tak aj väčšine altcoinov ako Monero, Ethereum či Litecoin, sa štruktúry grafov rozvinuli do čitateľnej ABC korekcie. Zatiaľ nemám dôvod si myslieť, že by sme šli na nové dno, alebo niečo podobné. Najprimárnejší scenár je, že po korekcii pôjde opäť rast.

Prečo je táto korekcia potrebná a dôležitá!

Väčšina laikov chce samozrejme len zarábať a mať každé ráno po prebudení zelené portfólio. Grafy však majú svoje zákony a žiadny extrém pre daný graf nie je dobrý. Kryptomeny sú známe svojimi extrémnymi situáciami a aj tento rast môžeme pokladať za extrémny. Hlavne čo sa Bitcoinu týka. V takomto prípade sú absolútne prepálené všetky indikátory a technická analýza sa dostáva do úzadia, pretože trh valcujú emócie.

Táto korekcia je veľmi dôležitá aby indikátory „vychladli“. Čo tento pojem/situácia znamená? V jednoduchosti povedané sa indikátory dostanú z extrémnych zón späť do klasických zón, prípadne do zón, ktoré budú značiť nákup. Najlepší spôsob, ako môžu indikátory vychladnúť, je pomalý pohyb do strany. Samozrejme, odmietnutie muselo prísť a muselo byť ostré. Nemohli sme stále len rásť a začať konsolidovať na TOP. Vždy pri konsolidácii na TOP-e sme následne rástli okamžite zase. Posledný break paraboly býva však vždy potrestaný tvrdým breakom dole. Teraz je dôležité, že sa pohybujeme do strany a graf je trochu „lenivý“. Indikátory zatiaľ vychladnú a akonáhle sa dostanú do rozumných zón, tak môže nastať ďalší rast. Pre indikátory by taktiež nebolo príliš vhodné, aby prudko klesali.

 

Na vyššie uvedenom obrázku si prosím všimnite len dané 2 indikátory – RSI a MACD. Na dennom grafe boli už posledné týždne naozaj vysoko a postupne klesajú. Aj napriek tomu, že indikátory klesajú, graf neklesá tak rapídne. Kým graf dokončí celú korekciu, tak indikátory budú pripravené na ďalší rast. Celá technická analýza teda do seba krásne zapadá.

Zamerajte sa na altcoiny

Toto je téma, ktorá by si zaslúžila nejaké dlhšie VIDEO, alebo niekoľko osobitných článkov. Každopádne, zhrniem to úplne v skratke. Na kryptomenách máme 3 cykly rastu:

  1. Najskôr začne rásť Bitcoin.
  2. Potom sa kapitál presunie do veľkých altcoinov.
  3. Shitcoiny to the moon.

Momentálne sme stále v prvej fáze. Akonáhle sa skončí, kapitál pôjde do altcoinov ako ETH, XRP, DASH a podobne. Využite túto korekciu na rozumné dokúpenie.

Ak máte záujem o názory profesionálov, využite zľavové kupóny (10 – 30 %) a kúpte si členstvo na Trading11.

Dodávam, že tento článok nemožno brať ako investičné poradenstvo. Za prípadne straty na burze spôsobené nevhodným obchodovaním nezodpovedáme!

Čo čítať ďalej?

Nakoniec by som vás rád pozval na môj nový web qTube.eu, kde včera vyšiel veľmi zaujímavý článok. Mám naň veľmi pozitívne ohlasy. A nie, nejde o žiadny náboženský text, alebo nejaký výplach mozgu.

03.07.19 Včerajší skokan NEO – čo od neho ďalej čakať?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri