Predstavujeme BlueWallet – peňaženku pre Lightning Network

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

S nárastom používateľov Lightning Network technológie rastie aj počet aplikácií a peňaženiek určených na spohodlnenie života používateľov tejto siete. V tomto článku vám predstavíme jednu z walletiek pre mobilné zariadenie s operačným systémom Android/iOS, a pozrieme sa na základné nastavenia a výhody, ktoré táto peňaženka ponúka oproti ostatným variantom.

Úvod do BlueWallet 

BlueWallet je peňaženka na prijímanie a odosielanie platieb v sieti Lightning vytvorená pre mobilné zariadenia na operačných systémoch Android aj iOS.
Pre jej bezproblémové používanie môžete využiť defaultný prístup k už predvytvoreným uzlom. To umožňuje rýchle a jednoduché používanie hneď po inštalácii bez nutnosti otvárania nového kanála, zaisťovania likvidity alebo prevádzkovania vlastného uzla. Pre skúsených používateľov je tu potom možnosť nastaviť vlastný LDNhub.

Ako každá peňaženka fungujúca na Lightning Network zaisťuje aj BlueWallet rýchle, extrémne lacné (či dokonca kompletne grátis) platby, vrátane tých veľmi nízkych, v rámci niekoľkých Satoshi.

BlueWallet má veľmi jednoduché a zrozumiteľné rozhranie, ktoré je ideálnym nástrojom pre nových používateľov v sieti Lightning. Poďme si ho podrobnejšie predstaviť.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Lightning môže zmeniť celosvetový obchod

Inštalácia a rozhranie

Peňaženku BlueWallet nájdete vo vašom Google Play či App Store a do svojho mobilu jednoducho nainštalujete aplikáciu.

Následne aplikáciu spustíte a vytvoríte bitcoinovú peňaženku (“create new wallet”). Zvolíte pomenovanie, vyberiete z dvoch možností Bitcoin Wallet a potvrdíte opäť tapnutím na voľbu “create”. Túto peňaženku následne dobijete množstvom BTC podľa vlastného uváženia tradičným prevodom medzi dvoma bitcoinovými adresami skopírovaním prijímacej adresy alebo oscanovaním jej QR kódu.
V ďalšom kroku rovnakým spôsobom pomenujte a založte LN peňaženku (obr. 2-4).

bluewallet-create

Bwallet

bluewallet-light

K tomu, aby ste mohli disponovať mincami v LN peňaženke, zvoľte v jej rozhraní voľbu Manage Funds, ďalej Refill, vyberte bitcoinovú peňaženku, do ktorej ste vložili svoje mince a kliknite znovu na “create”. Prostriedky sa následne prevedú do Lightning siete. Transakcia ešte neprebieha na LN, takže bude chvíľu trvať. Akonáhle ich obdržíte, zobrazí sa vám príslušné množstvo uvedené v jednotkách satoshi.

Prečítajte si tiež: Lightning čelí útokom

sendblue

refillblue

Platby v LN realizujete jednoduchým tapnutím na “send”, zadáte adresu, hodnotu prevodu a stlačíte “PAY”. Nezabudnite, že adresa príjemcu musí byť adresa v sieti Lightning.

bluepay

Peňaženka BlueWallet ponúka všetko, na čo ste zvyknutí z iných peňaženiek určených na nakladanie s kryptomincami, ako je záloha kľúčov, história transakcií a import vašich starých peňaženiek.

Prehľadné a pohodlné rozhranie je vhodné ako pre nováčikov, tak pre pokročilých používateľov, ktorí s potrpia na jednoduchosť. Ďalšou obrovskou výhodou je absencia nutnosti vytvárať a udržiavať online vlastný LN uzol, čo práve nováčikovia iste veľmi ocenia.

Záver

Používaním siete Lightning podporujete niekoľkoročnú prácu core developerov Bitcoinu a účastníte sa testu riešenia jednej z najväčších prekážok na ceste ku globálnej adopcii Bitcoinu – škálovateľnosti. Snáď vám tento návod pomôže lepšie sa zorientovať v nových featurách a zapojiť sa tak do ďalšej etapy života Bitcoinu.

Čo čítať ďalej?

Všetko, čo vieme o Facebook coine – Ohrozí Bitcoin?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Marek.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.