Zakladateľ Twitteru práve hromadí Bitcoiny – týždenne za 10 tisíc dolárov

BITmarkets BITmarkets

Jack Dorsey, zakladateľ Twitteru a Square, oznámil v rádiu (podcaste), že nakupuje stále viac a viac Bitcoinov. Počas rozhovoru priznal, že v poslednej dobe nakupuje Bitcoiny za 10 000 USD týždenne (2,6 BTC).

Rozhodnutie investovať do Bitcoinu

Dorseyho majetok sa odhaduje na 5,6 miliard dolárov, jeho investície do kráľa kryptomien tak môžu vyzerať bezvýznamne, ale nikto predsa nehádže peniaze do kanála… Ani miliardári, tí mnohokrát naopak uvažujú o investícii každej tisícky. V tomto prípade je skôr dôležité, že sa pre investíciu vôbec rozhodol. Celkový počet BTC, ktorý vlastní však nie je  známy.

Dorsey tiež povedal, že podľa neho internet potrebuje “primárnu” menu a že Bitcoin je ideálnym kandidátom.

Kryptopriemysel je mu stále viac bližší

V minulosti sa tiež vyjadril, že Twitter môže integrovať systém bitcoinových mikro darov (micro-donations) vďaka Lightning Network.

Jeho zapojenie do kryptopriemyslu rastie obrovskou rýchlosťou. Pred nedávnom prijal pochodeň (Bitcoin Lightning Torch), rovnako ako neskôr Fidelity.

Hashtag: #stackingsats

Twitter ma teraz tiež svoj kryptohashtag #stackingsats (Stacking Satoshis) je tu preto, aby označil všetko, čo môže nejako súvisieť s Twitterom a kryptosektorom.

Niektorí ľudia napríklad publikujú každý týždeň tweety so svojimi nákupmi BTC, aby ukázali, že hromadia Satoshi (0.000 000 01 BTC = 1 Satoshi) a označujú tieto tweety tagom #stackingsats. Dorsey sa k tejto iniciatíve pridal.

Čo čítať ďalej?

Veľký americký supermarket končí s Visou a zvažuje Bitcoin! – Takže takto to začína?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.