Lightning Network môže zmeniť celosvetový obchod.
Lightning Network môže zmeniť celosvetový obchod. Zdroj: shutterstock.com/WrightStudio

Veľké množstvo ľudí z kryptosveta vkladá do Lightning Networku naozaj obrovské nádeje. Táto „revolúcia“ v kryptomenách môže zvýšiť popularitu kryptomien nie len medzi používateľmi. Spoločnosť Blockstream poukázala na fakt, že Lightning Network Apps (takzvané Lapps) sa s veľmi priateľským užívateľským prostredím tešia stále väčšej a väčšej popularite.

Lapps

Jedna z prvých Lapps aplikácií (Lightning Network aplikácií), FileBazaar dovoľuje content creatorom (ľuďom vytvárajúcim vlastný obsah), aby svoj obsah, ako napríklad fotky, ponúkali na pay-per-view basis (platenie za pozretie). Následne content creatori môžu pomocou Lightning Networku obdržať platby od zákazníkov za svoj obsah.

Popularita Lightning Networku tento rok aj naďalej rastie. V tomto období je celkovo otvorených takmer 2000 rôznych kanálov. Všetky tieto kanály sa aktívne využívajú na investovanie a financovanie do technológie.

Debut Blockstream Store (niečo ako Play Store) však nepriniesol iba pozitívne správy. Niektorí Bitcoin odborníci sa vyjadrili, že táto technológia je ešte len v plienkach a jej stvárnenie nie je momentálne veľmi šťastné.

Spoločnosť FileBazaar sa na svojom oficiálnom blogu dňa 22. marca vyjadrila:

„FileBazaar (a iné Lapps aplikácie, ktoré budú vydané postupom času) umožnia tvorcom obsahu, aby mohli vykonávať svoj biznis nezávisle od veľkých spoločností. To prinavráti viac kontroly do rúk content creatorov.“

The Hive dáva LN 3 až 5 rokov na úspech

The Hive je projekt, ktorý sa zaoberá AI (artificial intelligence – umelou inteligenciou) a  zahŕňa napríklad aj projekt Lightning Labs. Práve tento projekt si myslí, že do 3 až 5 rokov má Lightning Network čas zmeniť spôsoby celosvetového obchodu.

„V Lightning Networku vidíme príležitosť, ktorá môže zmeniť celosvetový trh a obchodovanie.“

Záver

Do Lightning Newtorku vkladá nádej veľa ľudí. Táto technológia môže do značnej miery obohatiť svet kryptomien. Ako naznačujú čísla, popularita danej technológie rastie. Či sa však presadí aj v budúcnosti, je zatiaľ iba vo hviezdach.

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance