GALA stúpla o 200 percent.
GALA stúpla o 200 percent. Zdroj: Shutterstock.com/Jes2u.photo a Shutterstock.com/Pisit.Sj

V dnešnom článku sa pozrieme na kryptomenu, ktorá zaznamenala masívny rast a nestačili na ňu ani najznámejšie mince. GALA, natívny token herného NFT projektu, bola najziskovejšia kryptomena posledného týždňa spomedzi top 100 kryptomien. Podľa správy NewsBTC by tento rast dokonca mohol pokračovať.

Podľa údajov z TradingView vidíme, že GALA narástla iba za 5 dní o 200 % a v najvyššom bode sa obchodovala na maxime 0,051 dolára. Cena medzitým začala klesať a potrebuje vychladnúť. RSI taktiež indikuje prehriaty trend, ktorý musí nabrať novú silu. Otázkou zostáva, či je súčasný vzostup udržateľný aj na dlhšie obdobie.

GALA/USD
GALA/USD. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo GALA rastie?

Podľa údajov analytickej firmy Santiment, GALA dokázala zaznamenať spomínaný rast hlavne vďaka prudkému nárastu aktivity veľkých investorov v sieti. Podobné vzostupy aktivity vždy v minulosti predchádzali cenovému rastu.

Spoločnosť Santiment poznamenala, že spomedzi mnohých altcoinov práve GALA zaznamenala veľký úspech v roku 2023. O ďalších kryptomenách, ktoré môžu v tomto roku zabezpečiť slušné zisky, sa môžete dočítať v článku Toto je TOP 5 kryptomien, ktoré v roku 2023 môžu zaznamenať veľký rast.

Podľa údajov zo stránky Coinmarketcap sa herná kryptomena nachádza na 98. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 274 miliónov dolárov. Denné objemy obchodovania dosahujú hodnotu 602 miliónov dolárov. Gala Games pôsobí v digitálnom hernom priemysle a jej cieľom je vrátiť hráčom kontrolu nad ich hrami.

Podľa súčasnej situácie sa zdá, že cenový rast GALA by mohol aj naďalej pokračovať, no upozorňujeme, že obchodovanie v takom volatilnom trhu je extrémne rizikové. Preto je potrebné počkať si na stabilizáciu ceny a až následne robiť rozhodnutia.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena v roku 2022 výrazne rástla, oplatí sa do nej investovať v roku 2023?