Litecoin môže pokračovať v raste.
Litecoin môže pokračovať v raste. Zdroj: Shutterstock.com/Hernan E. Schmidt a Shutterstock.com/Pickadook

Litecoin sa nachádza v rastúcom trende pomerne dlhú dobu v porovnaní s mnohými ďalšími vysoko kapitalizovanými mincami. Z dlhodobého hľadiska dosahuje rastúce minimá a dokonca aj maximá. Cena v čase písania článku útočí na rezistenciu, ktorej prelomenie by mohlo priniesť opäť slušné zisky.

Podľa údajov z TradingView môžete na grafe nižšie vidieť, že Litecoin je v rastúcej štruktúre od leta 2022. Objemy taktiež zaznamenali oživenie a poháňajú trend smerom hore. Cena otestovala dlhodobú rezistenciu ako nový support, čo bol silný bullish signál (zelený kruh na grafe).

Litecoin pokračuje v raste
Litecoin pokračuje v raste. Zdroj: TradingView

Napriek tomu, že obchodovanie rozbehnutého trendu je rizikové, existuje stále priestor na pokračovanie vzostupu. Cena sa totižto drží uzatváracou cenou na dennej sviečke nad posledným maximom, čo naznačuje vznik ďalšej rastúcej vlny. Rezistentné pásmo, ktoré sledujeme, sa nachádza v oblasti 97 až 100 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dosiahne Litecoin ďalších 18 %?

Tento scenár by predstavoval zhodnotenie trhovej ceny LTC o viac ako 18 %. Litecoin je ale v centre pozornosti aj z iného dôvodu. Litecoin Doundation nedávno odhalila, že hashrate dosiahol nové historické maximum. Táto správa prichádza uprostred veľkých očakávaní, keďže ďalší halving by sieť mala zaznamenať podľa Litecoinhalving už o 203 dní.

Údaje z Coinmarketcap hovoria, že Litecoin je na 11. priečke podľa trhovej kapitalizácie, ktorá dosahuje 6 miliárd dolárov. Denný objem obchodovania sa pohybuje na hodnote 590 miliónov dolárov a v obehu cirkuluje 86 % z celkovej ponuky.

Zdá sa, že digitálne striebro zaznamená v roku 2023 významný rast, keďže halving sa neúprosne blíži. Je potrebné ale myslieť aj na to, že kryptomenový trh bude v tomto roku čeliť mnohým rizikám, o ktorých sme vás informovali.

Potenciál Litcoinu sme analyzovali už skôr v článku Litecoin prekonáva polročné maximum. Prečo digitálne striebro rastie a bude rast pokračovať? Investori by ale mali myslieť aj na to, že cena potrebuje vychladnúť. Podľa RSI graf pravdepodobne vstúpi do prekúpenosti, ak dosiahneme spomínaný cenový cieľ. To by znamenalo, že sa sformuje ďalšie lokálne maximum.

Prečítaj si tiež: Známy analytik prezradil čas, keď skončí pokles Bitcoinu a kryptomien. Kedy to bude?