Bitcoin môže vystreliť až na 30 000 dolárov
Bitcoin môže vystreliť až na 30 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture/leksiv

Názory o možnom cenovom pohybe kryptomien sa začiatkom roka 2023 naďalej výrazne odlišujú. Kým niektorí analytici očakávajú masívny pokles na 10 000 dolárov, existujú aj obchodníci, ktorí očakávajú, že sa v krátkej dobe dočkáme výraznejšieho zotavenia a ukončenia korekcie. Tento názor zdieľa aj populárny obchodník Michaël van de Poppe, ktorého predpoveď uverejnil portál DailyHodl. Podľa jeho slov sa Bitcoin dostane až na hranicu 30 000 dolárov.

Bitcoin na 30 000 dolárov?

Kryptomenový analytik Michaël van de Poppe očakáva, že sa vlajková kryptomena v krátkom časovom horizonte dostane až na cenovú úroveň 30 000 dolárov. Svoj pohľad zverejnil na osobnom twitterovom účte.

Šance na to, že sa dočkáme zotavenia sa výrazne zvyšujú. Vyzerá to naozaj veľmi dobre. Samozrejme, uvidíme, ako sa vyvinie inflácia. Všetko však nasvedčuje tomu, že by mala klesnúť. Cesta Bitcoinu na 30 000 dolárov bude voľná,“ uviedol Michaël van de Poppe.

BTC/USD
BTC/USD 2H TF. Zdroj: TradingView

BTC sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 17 411 dolárov, čo predstavuje silnú rezistenčnú zónu. Ak by sa však potvrdila predpoveď známeho analytiku, vlajková kryptomena by vzrástla o viac ako 42 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čo však môže nastať v opačnom prípade? Tento výhľad je totiž v súčasnej situácii stále veľmi rizikový. Kľúčovým faktorom bude vývoj indexu spotrebiteľských cien (CPI), ktorého výsledok spoznáme už dnes 12. januára. Ak by bol pozitívny, FED zrejme poľaví vo zvyšovaní úrokových sadzieb.

Ak by Bitcoin neprekonal rezistenciu na úrovni 17 400 dolárov, príde s určitosťou pokles na nižšie hodnoty,“ dodal Michaël van de Poppe.

Medzitým svoj pohľad na možný vývoj kryptomien uverejnila aj agentúra Bloomberg, podľa ktorej bude hlavným katalyzátorom Bitcoinu recesia. Ide o pomerne prekvapivý pohľad, keďže v roku 2022 to bola práve zlá ekonomická situácia, ktorá spôsobila pokles na všetkých finančných trhoch. To by sa však malo tento rok zmeniť a Bitcoin by mal rásť podobne ako zlato.

Bitcoin bude pripravený prevziať úlohu digitálneho zlata, čo značí, že bude dosahovať rovnako dobré výsledky v rastúcom trende,“ dodáva na záver agentúra Bloomberg.

Čítaj ďalej: Držte si klobúky – Bitcoin sa pripravuje na masívny cenový pohyb