Bitcoin a nudná volatilita
Bitcoin a nudná volatilita. Zdroj: Shutterstock.com/ORION PRODUCTION

Bitcoin so svojou volatilitou môže byť mnohými ľuďmi na trhu za posledné obdobie opísaný ako „nudný“. Jurrien Timmer, riaditeľ Global Macro v spoločnosti Fidelity, vysvetľuje, prečo by to mohlo byť pre digitálne aktívum vo svojej podstate dobré.

Potreba inštitucionálnych investorov pri nakupovaní Bitcoinu sa nedá preceňovať. Aby sa digitálne aktívum dostalo na niektoré z predikovaných hodnôt, inštitucionálni investori, ktorí sa presúvajú na trh, sa stali nevyhnutnosťou. Budú však títo inštitucionálni investori chcieť prejsť do vysoko nepredvídateľného aktíva, akým je Bitcoin?

Timmer vo svojom nedávnom vlákne na Twitteri vysvetlil, že „nudný“ Bitcoin je dôležitý, ak sa dá očakávať inštitucionálna adopcia. Poukazujúc na model S2F vytvorený známym PlanB, vysvetľuje, že Bitcoin tento model dodržoval. Existuje však odchýlka, ktorá sa prehlbuje.

Riaditeľ vysvetlil, že namiesto pokračovania v sledovaní modelu S2F, BTC namiesto toho začal sledovať ružovú čiaru, ktorá predstavovala dopyt. Znamená to, že tak ako bol model PlanB efektívny v minulosti, Bitcoin sám pre seba vytvára nový trend, ktorý je teraz plne poháňaný dopytom.

Bitcoin model ponuky a dopytu
Bitcoin: model ponuky a dopytu. Zdroj: Twitter

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin je na polceste k ďalšiemu halvingu

Bitcoin sa správa ako tradičné aktívum

Jedným z veľkých argumentov v prospech Bitcoinu je, že ako digitálne aktívum sa líši od tradičných rizikových aktív. Napriek tomu, že ubehlo viac času a adopcia rastie, začína sa BTC správať viac ako tradičné rizikové aktívum. Ako prichádza viac porozumenia, investori, ktorí kupujú aktívum, smerujú k efektívnejšej akumulácii.

Timmer na Twitteri poznamenal, že inštitucionálni investori pravdepodobne prišli s vlastnými modelmi, ktoré im pomôžu zistiť, kedy je vhodný čas na nákup bitcoinov.

Mohlo by ťa zaujímať: Ekonóm predpovedá, že reakcia Fedu na infláciu posunie kryptomeny vyššie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre