Kryptomeny a inflácia
Kryptomeny a inflácia. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Hlavný ekonomický poradca Allianz Mohamed El-Erian hovorí, že reakcia Federálneho rezervného systému na infláciu spôsobí, že kryptomeny ako je Bitcoin, „pôjdu vyššie“.

El-Erian je prezidentom Queens’ College Cambridgeskej univerzity. Je tiež hlavným ekonomickým poradcom spoločnosti Allianz, materskej spoločnosti PIMCO, jedného z najväčších investičných manažérov, kde bol generálnym riaditeľom a jedným z hlavných investičných riaditeľov.

Ekonóm poznamenal, že investičná banka Goldman Sachs v pondelok uviedla, že v nasledujúcich dvoch rokoch existuje 35-percentná pravdepodobnosť recesie. Dodal, že generálni riaditelia bánk majú obavy.

Hlavného ekonomického poradcu Allianz sa pýtali na dlhodobý výhľad pre kryptotrh po víkendovom výpredaji niektorých veľkých kryptomien vrátane Bitcoinu:

Myslím si, že ľudia majú obavy z kryptomien, keďže k poklesu dochádza v čase, keď zlato rastie a dosahuje takmer 2 000 dolárov, uviedol. Argumentom pre kryptomeny je, že sú diverzifikátor. V čase inflácie je to atraktívne prostredie. No v poslednej dobe kryptomeny nehrali túto rolu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež – Čo tvrdia známy analytici? „Ak FED zvýši svoj inflačný cieľ, Bitcoin s určitosťou porastie!“

Inflačný cieľ Fedu a kryptomeny

El-Erian diskutoval aj na tému, čo by prinútilo Federálny rezervný systém zmeniť svoj inflačný cieľ a aký by tento cieľ bol.

To, čo ich prinúti zmeniť svoj cieľ, je poznanie, že keď zasiahnu neskoro, nedostanú sa k svojmu cieľu a ich dôveryhodnosť je ohrozená, odpovedal.Tiež by sa obávali, že príliš silným stláčaním bŕzd môžu potlačiť ekonomiku nielen do krátkodobej recesie, ale aj do dlhodobej.“ Ďalej dodal: „Budú veľmi v pokušení a veľa ľudí ich bude tlačiť, aby zvýšili cieľ z 2 % na 3 %.“

El-Erian sa vyjadril: Je to výsledok toho, keď príliš dlho čakáte na rozpoznanie toho, čo je inflácia, kým začnete konať. A teraz vidíme dôsledky toho, že FED reagoval neskoro.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – ďalšie rastúce dlhodobé minimum, cena smeruje na tento target

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre