Michael Saylor vraj tajne predal bitcoiny v hodnote 315 miliónov dolárov!
Michael Saylor vraj tajne predal bitcoiny v hodnote 315 miliónov dolárov! Zdroj: https://www.shutterstock.com/JOCA_PH

Binance

Michael Saylor, riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, patrí medzi najväčších fanúšikov Bitcoinu. V roku 2020 jeho spoločnosť MicroStrategy začala nakupovať BTC a odvtedy Saylor hovorí o BTC ako o ekonomickom všelieku. Napriek tomu vraj existujú šokujúce dôkazy o tom, že Saylor tajne bitcoiny predával a klame kryptomenovú komunitu.

Od podvodníka k bitcoinovému maximalistovi

Riaditeľ MicroStrategy sa neteší v podnikateľskom svete najlepšej povesti. Podobne ako iní, aj on sa pokúsil v rokoch 1995 – 2000 zarobiť na tzv. Dot.com bubline, ktorá je považovaná za jednu z najväčších v histórii. Bola spôsobená extrémnymi špekuláciami internetových podnikov, najmä s doménou „.com“ pre internetové adresy firiem. Do „bubliny“ sa zapojil aj Saylor. Thompson Financial a Bloomberg prišli so zoznamom tých, ktorí boli počas technologickej bubliny zasiahnutí najviac. Na prvom mieste sa umiestnil nikto iný ako Michael Saylor, ktorý prišiel o 13,53 miliardy dolárov, čo bola najväčšia a najrýchlejšia finančná strata vôbec v tom období.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 3 najziskovejšie kryptomeny posledných dní

Ako uvádza kryptomenový analytik Mr. Whale, celá spoločnosť Michaela Saylora bola postavená na podvode. Dot.com bublina pomohla dostať jeho akcie z 30 na viac ako 3 000 dolárov v priebehu niekoľkých rokov, ale všetko sa obrátilo (-99,9 % krach), keď bola spoločnosť nútená prehodnotiť svoje účtovné údaje, ktoré mali všetky zisky, aké si kedy nárokovali urobiť, vymazať. 14. decembra 2000 Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) začala vyšetrovanie Michaela Saylora a obvinila ho z podvodu. Saylor zaplatil finančné odškodné a podniká ďalej.

Saylor bitcoiny priebežne predáva?

Podľa analytika Mr. Whale sa Saylor úmyselne snaží prilákať investorov na nákup bitcoinov a akcií svojej spoločnosti, aby ich následne extrémne nadhodnotené predával. V júni MicroStrategy oznámila svoj zámer kúpiť bitcoiny v hodnote 400 miliónov dolárov. To bolo urobené s cieľom zvýšiť ceny a odviesť pozornosť ľudí od toho, na čom skutočne záležalo neskôr v ich oznámení. Saylor povedal, že budú platiť riaditeľov v bitcoine a tiež vytvoria novú dcérsku spoločnosť s názvom MacroStrategy LLC, ktorá bude držať ich existujúcich 92 079 bitcoinov, ktoré doteraz získali.

Na prvý pohľad to môže vyzerať nevinne, avšak niekto už mohol postrehnúť, že sľub nepredávať bitcoiny sa mierne bije s oznámením o vyplácaní riaditeľov v bitcoinoch. Dôležité je však založenie dcérskej spoločnosti. MacroStrategy má jednu kľúčovú výhodu, ktorú Michael Saylor skutočne sleduje. Nebude zo zákona povinný informovať o svojich predajoch BTC SEC, pretože ide o súkromnú dcérsku spoločnosť. A už sa to aj stalo.

Deň, keď Saylor predal bitcoiny.
Deň, keď Saylor predal bitcoiny. Zdroj: https://cryptowhale.medium.com

Ako môžeme vidieť v grafe nižšie, Michael Saylor previedol svoje BTC na sekundárnu adresu, ktorá využívala Coinbase a Okex na predaj bitcoinov.

Adresy BTC, z ktorých Saylo predal bitcoiny.
Adresy BTC, z ktorých Saylor predal bitcoiny. Zdroj: https://cryptowhale.medium.com/

Hlavné adresy sú: 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ a 1FzWLkAahHooV3kzTgyx6qsswXJ6sCXkSR. Saylor tajne predal bitcoiny v hodnote 63 miliónov dolárov v čase, keď oznámil, že nakupujú. Keďže prostriedky boli prevedené na súkromnú spoločnosť, je to technicky legálne, aj keď veľmi neetické. Microstrategy malo doteraz predať viac ako 8000 bitcoinov. Mr. Whale očakáva, že v nadchádzajúcich mesiacoch bude spoločnosť predávať viac.

Na dôverných predajoch je podozrivé, že prichádzajú v tak kľúčovom čase. Všetko sa deje, kým Michael Saylor záhadne otvoril dcérsku spoločnosť a Bitcoin čelí extrémne nízkemu objemu a dopytu, problematickým metrikám a pravdepodobne bude v nadchádzajúcich mesiacoch čeliť oveľa väčšej korekcii. Keďže cena Microstrategy je takmer priamo korelovaná s cenou Bitcoinu, vyzerá to tak, že Saylor a jeho manažéri tiež predpovedajú rozsiahly medvedí trh, a predávajú svoje podiely. Toto by verejnosti nikdy nepriznali, keďže Bitcoin je jediná vec, ktorú majú.

V čase písania článku sa Saylor k tomuto obvineniu nevyjadril a informáciu je potrebné preveriť, keďže ide o výskum a tvrdenia analytika Mr. Whale.

Čítajte ďalej: Týždeň v kryptomenách: recesia, rast UST, neistý Bitcoin a pád Netflixu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre