Bitcoin čaká mohutná korekcia.
Bitcoin čaká mohutná korekcia. Zdroj: shutterstock.com/Ground Picture/nuttapon averuttaman

Bitcoin sa obchoduje blízko posledného lokálneho maxima, čo znamená, že nakupujúci sú stále chamtiví a držia mince v zisku. Práve sentiment bude hlavným faktorom, ktorý ovplyvní smerovanie ceny najväčšieho digitálneho aktíva, keďže boj medzi ponukou a dopytom čoskoro nájde svojho víťaza.

Už celý týždeň medzi sebou bojujú držitelia bitcoinu, ktorí si myslia, že cena bude stúpať na ďalší cenový cieľ 25 000 dolárov. Na druhej strane stoja obchodníci, ktorí už realizujú ziskové obchody a považujú volatilný rast za príliš rizikový. Počas tohto obdobia klesajú aj obchodné objemy, čo znamená, že čoskoro budeme svedkami prudkého pohybu.

Na grafe z TradingView vidíme, že trhová cena bitcoinu sa obchoduje na úrovni 22 889 dolárov. Zároveň najvýznamnejšia hladina rezistencie je približne v pásme 25 000 dolárov a supportu v pásme 21 000 dolárov. Zatiaľ cena neukončila bočný pohyb a preto je možný dotyk oboch spomínaných cenových úrovní.

Bitcoin každú chvíľu sformuje maximum
Bitcoin každú chvíľu sformuje maximum. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin čoskoro vytvorí silný pohyb

Rastová dynamika jednoznačne slabne a vysoké zisky krátkodobých držiteľov, o ktorých sme vás informovali, vytvárajú tlak na realizovanie predajných objednávok. Dokonca januárový rast vytvoril z mnohých držiteľov nových milionárov. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Údaje, ktoré by čakal len málokto – Na kryptomenovom trhu vzniklo 44 000 nových milionárov.

Okrem technickej analýzy podporí volatilný pohyb aj ďalšie rozhodnutie FED-u o úrokových sadzbách na stretnutí FOCM, ktoré sa uskutoční 31. januára a 1. februára. Pozitívne správy by mohli spôsobiť dočasný krátkodobý vzostup, no bez ohľadu na vonkajšie faktory je trend už prehriaty a každý investor by mal počítať s tým, že za dverami je mohutná korekcia.

Podľa údajov z CoinMarketCap bitcoin dosahuje trhovú kapitalizáciu v čase písania článku na úrovni 441 miliárd dolárov a denné objemy obchodov klesli pod 25 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Rastúci trend bitcoinu slabne. Je čas vyberať zisky?