Bitcoin formuje zaujímavý vzor
Bitcoin formuje zaujímavý vzor. Zdroj: shutterstock.com/Jes2u.photo/GoodIdeas

Známy obchodník Peter Brandt podľa portálu U.today nedávno tweetoval najnovšiu analýzu, podľa ktorej bitcoin údajne formuje niečo veľmi nezvyčajné. Ide o takzvaný „dvojstenný otočný vzor“, ktorý vidíme iba raz za čas. Táto patternová analýza je priamo výtvorom Petra Brandta a nie je to všeobecne uznávaný vzor na trhoch.

Ako cenový cieľ určil hladinu 25 000 dolárov, zatiaľ čo v čase písania článku sa bitcoin obchoduje na úrovni 22 900 dolárov. Tweet vyvolal vášnivú debatu o tom, kde smeruje cena najväčšieho digitálneho aktíva. Okrem podporovateľov sa v komentároch strhla aj vlna kritiky.

Aj keď vzor nie je všeobecne uznávaný, Peter Brandt má rozsiahle skúsenosti a mnohí obchodníci sa pridali k sledovaniu tohto patternu. Hladina 25 000 nie je ani zďaleka taká vzdialená, no zároveň je veľmi významná. Na tejto zóne sa totižto nachádza predošlé dlhodobé maximum.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin čelí rezistencii 25 000 dolárov

Prekonanie hladiny 25 000 dolárov by pravdepodobne znamenalo, že bitcoin vytvorí prvé dlhodobé rastúce maximum od čias posledného bullrunu. Potvrdila by sa reverzia trendu a momentum by sa opäť viac priklonilo na stranu nakupujúcich. Viac sa o súčasných podmienkach trhu môžete dočítať v článku Bitcoin musí vychladnúť. Údaje zo siete signalizujú vrchol rastu.

Prečo je vytvorenie vyšších maxím také dôležité? Ak chceme, aby bitcoin potvrdil primárny rastúci trend je potrebné, aby cena formovala rastúce minimá aj maximá. Až potom môžeme hovoriť o vzostupnom trende. Do tej doby cena ide iba bokom a to aj napriek tomu, že minimá rastú. To ale vytvára vhodné podmienky na rast altcoinov, o čom sme vás informovali už skôr.

S narastajúcou volatilitou ascendenčného trendu rastie priamo úmerne aj riziko, že sa dynamika dočasne obráti. Preto je súčasný rast 40 %, ktorý cena zaznamenala v januári, vysoko rizikový pre oneskorených nakupujúcich. Úlohou obchodníka, ktorý nakupuje, je hľadať zóny, kde je cena v nízkej volatilite po predchádzajúcej korekcii.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin odštartoval rastúci cyklus – Potvrdzujú to tieto tri dôvody