Počet bitcoinových milionárov narástol.
Počet bitcoinových milionárov narástol. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/worawit_j

Rast, v ktorom sa nachádza bitcoin a altcoiny je bezpochyby ten najsilnejší od doby posledného bullrunu. Preto nie je prekvapujúce, že počas nedávneho vzostupu bitcoin zabezpečil vznik nových milionárov. Podľa údajov z portálu Finbold ich vzniklo takmer 44 000.

K 28. januáru podľa výpočtov Finbold existovalo 72 483 bitcoinových peňaženiek s hodnotou nad milión dolárov. Na základe stránky Bitinfocharts je týchto peňaženiek 68 148. Zaujímavá je ale dynamika, akou sa táto skupina rozrastala počas posledných týždňov.

Na začiatku roka 2023 sa počet bitcoinových milionárov pohyboval na úrovni 28 084. To znamená, že došlo k nárastu o 44 399 (61 %) za menej ako mesiac. O nerovnomernom rozdelení majetku na bitcoinovom trhu sa môžete viac dočítať v článku Najnovšie údaje ukazujú, že cena bitcoinu je manipulovaná.

Bitcoin: počet milionárov
Bitcoin: počet milionárov. Zdroj: Bitinfocharts
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Milionári budú hromadiť ďalší bitcoin

Samozrejme, nerástli iba skupiny držiteľov nad 1 milión dolárov. V zisku sa nachádza väčšina krátkodobých držiteľov, o čom sme vás informovali už skôr. Logicky, ak je na trhu skoro každý v zisku, je pravdepodobné, že čoskoro dôjde k vyberaniu ziskov. Otázkou zostáva, koľko zo súčasných milionárov bude realizovať predaj a koľko z nich ovládne chamtivosť a privedie ich späť na 6-cifernú sumu.

Zaujímavosťou je, že v predošlom roku zmizlo z trhu až 71 085 milionárov. Nárast posledných týždňov bol síce signifikantný, no zatiaľ ani zďaleka nepokryl straty z roku 2022. Navyše musíme myslieť aj na fakt, že prebiehajúci rast zatiaľ nebol sprevádzaný žiadnou korekciou, ktorá znovu z trhu vymaže značnú časť milionárov.

Počet miliónových adries môže klesnúť aj z hľadiska vonkajších faktorov, ktoré sme si detailnejšie popísali v článku Ako v súčasnosti obchodovať šialený rast ceny bitcoinu – na toto si dajte pozor. Obzvlášť majitelia vyšších objemov by mali brať na vedomie riziká, ktorým trh bude v nasledujúcom období čeliť.

Je možné, že z dlhodobého hľadiska bude priepasť medzi milionármi a malými rybami na bitcoinovej sieti stále väčšia. Okrem retailu sú vlastníkmi obrovských množstiev BTC aj vlády a veľké spoločnosti, ktoré sa svojich držieb len tak jednoducho nevzdajú.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo vám finanční poradcovia nenúkajú kryptomeny napriek extrémnemu záujmu?