Niall Ferguson označil Bitcoin za finančný systém budúcnosti

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Aj napriek tomu, že ceny kryptomien sú v súčasnosti v down trende, mnohým ľuďom nedajú spávať (mnohým práve preto). Sú medzi nimi aj viacerí vedci, ktorí varujú centrálnych bankárov, že kryptorevolúcia predbehne systém, ktorý majú na starosti. Nedávno Niall Ferguson, britský ekonomický historik a autor, povedal pre Bank of England, že Bitcoin je finančný systém budúcnosti.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Budúcnosť financií

Niall Ferguson je známym historikom, komentátorom a autorom pätnástich kníh, vrátane The Out of Money a The House of Rothschild. V utorok na seminári pre Bank of England hovoril o finančnej kríze v roku 2008 a reakciách na túto udalosť. Vo svojom záverečnom zhrnutí tejto témy uviedol, že Bitcoin je súčasťou hlavných výziev, ktorým čelí súčasný fiatový systém. Ferguson povedal:

„Dnešný finančný systém sa zásadne nelíši od finančného systému pred krízou. Výnimkou je len to, že veľké banky sú lepšie kapitalizované. Nemyslím si, že je niečo naozaj iné. Veci a väzby na ktorých v týchto desiatich rokoch skutočne záleží, sú stále relatívne malé. Či už je to Bitcoin alebo kryptomeny obecne, alebo masívna revolúcia v online platbách, to je finančný systém budúcnosti. Ale je ešte dosť malý na to, aby bol v roku 2018 systémovo dôležitý. Stručne povedané, mám pocit, že sme len krátko pred ďalšou krízou.”

Môže vás tiež zaujímať: Prečo trhy padajú aj napriek množstvu pozitívnych správ?

V minulosti komentoval aj cenu Bitcoinu

Vyššie uvedené Fergusonove vyhlásenie nie je až také prekvapujúce . Minulý rok v decembri napísal, že v určitom okamihu regulačné orgány v USA spľasnú súčasnú bitcoinovú bublinu. Ale nezastavia túto finančnú revolúciu.

Premýšľajte o tom takto. Maximálny počet Bitcoinov, ktoré je možné vyťažiť, je 21 miliónov. Počet milionárov na svete je podľa Credit Suisse 36 miliónov. Ich celkové bohatstvo bolo 128,7 bilióna dolárov. Ak by sa milionári kolektívne rozhodli vložiť len 1% svojho bohatstva do Bitcoinu, cena by mala byť 60.000 dolárov. Ak by to zvýšili na 5%, cena Bitcoinu by bola vyššia ako 300 000 dolárov. Nehovorí, že je isté, že sa to stane. Hovorí, že si to myslí jeho dospievajúci syn.

Venoval sa aj ICO

Odvtedy sa venoval viacerým stranám kryptotrhu, ako je napríklad nekonečná záplava ICO. Ferguson minulý týždeň povedal :

„Želal by som si, keby som mal Bitcoin za každý falošný whitepaper, ktorý som v posledných šiestich mesiacoch ukázal ľudom, ktorí sa snažia získať peniaze ešte predtým, ako ich SEC zruší. Keď tu nie je žiadna regulácia, podvodníci sa dostanú veľmi rýchlo na scénu.”

Ferguson nie je jediný akademik, ktorý sa zaoberá tým, ako Bitcoin zapadá do histórie. Písali sme o ňom v našom článku – Robert Shiller prirovnal Bitcoin k revolučnému politickému hnutiu.

Čo myslíte, adoptujú Bitcoin centrálne banky a vyšplhá sa jeho cena až na 300 000 USD? Svoj názor môžete napísať do komentárov.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://news.bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.