Ethereum čaká ďalšia korekcia
Ethereum čaká ďalšia korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/Natchapol18

Okrem poklesu ceny Etherea zaznamenala veľký pokles v počte nových adries vytvorených za deň aj ethereová sieť. To podporuje skôr negatívne vyhliadky z krátkodobého hľadiska. Čaká Ethereum ďalšia korekcia?

Počet nových ethereových adries sa nedávno znížil až o 50 % len za jediný deň. Na túto udalosť upozornil odborník na obchodovanie s kryptomenami Ali Martinez vo svojom tweete 28. septembra. Martinez upozornil, že táto metrika naznačuje negatívny pohyb ceny smerom dole v najbližšom období:

„Stále znižovanie počtu nových adries vytvorených na danom blockchaine vo všeobecnosti vedie k prudkej korekcii ceny v priebehu času.“

Ethereum: pokles nových adries
Ethereum: pokles nových adries. Zdroj: Ali Charts

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum na zostupe

Coinmarketcap medzičasom opäť spustil komunitné hlasovanie na tému, akú cenu dosiahne Ethereum do 31. októbra. Kryptomenová komunita s 2 244 odovzdanými hlasmi k 27. septembru odhlasovala, že Ethereum sa bude obchodovať na cene približne 1 578 dolárov. To by znamenalo, že komunita očakáva rastúcu dynamiku počas mesiaca október.

Google trends ukazuje, že záujem o predaj Etherea sa za posledný rok zvýšil až o 16 %, čo mohlo byť spojené s vyjadrením JPMorgan Chase. Podľa spoločnosti totiž Ethereum po aktualizácii The Merge nemá budúcnosť.

Ani táto kľúčová a historická aktualizácia nedokázala stimulovať cenový vývoj smerom hore. To spôsobilo, že koncom septembra bolo 51 % držiteľov Etherea v zisku a zvyšok v strate. Zdá sa, že rastúca dynamika nás najbližšie obdobie nečaká a skôr musia investori počítať s ďalšou korekciou. Prípadný rastúci trend bude pravdepodobne iba krátkodobá záležitosť a cena neprerazí klesajúcu štruktúru, ktorá je platná od maxima z novembra 2021.

Mohlo by ťa zaujímať: Komplexná analýza Etherea na roky 2025 – 2030. Aké sú cenové horizonty?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance