Má Bitcoin to najhoršie už za sebou?

Titulky Má Bitcoin to najhoršie za sebou?
Má Bitcoin to najhoršie za sebou? Zdroj: Shutterstock.com/Takoyaki Tech
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa od polovice júna pohybuje tesne nad hranicou zatiaľ najnižšieho minima 17 600 dolárov. Cene hlavnej kryptomeny sa podarilo udržať tento support a otvára to otázku, či Bitcoin dosiahol už konečné dno. Odpoveď nám môže pomôcť zodpovedať správa od on-chain poskytovateľa údajov Glassnode.

Správa Glassnode

V správe sa uvádza, že Bitcoin sa obchoduje pod intenzívnym tlakom, ktorý je spôsobený novým zvýšením sadzieb o 75 bázických bodov, ako sme vás nedávno informovali. Spoluzakladatelia Glassnode Jan Happel a Yann Allemann informovali, že postoj FED-u zatieňuje vývoj kryptomenového trhu, čo vedie Bitcoin ešte do hlbšej korekcie:

„Menová politika aj regulačné fronty neponúkajú nič iné ako protivietor voči kryptomenám.

Správa Glassnode ďalej uvádza, že rastúci spotový objem Bitcoinu uprostred klesajúceho trendu by mohol byť pre držiteľov hlavnej kryptomeny skôr nepriaznivý. Keď sa objem zvýši počas poklesu, trend má tendenciu aj naďalej pokračovať. Prípadný zvrat trendu vyžaduje silný nákupný tlak, ktorý na trhu v súčasnosti chýba.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Banka Goldman Sachs varuje: akcie do konca roka klesnú ešte o 4 %. Klesať budú aj kryptomeny!

Bitcoin môže ešte klesnúť

Glassnode tiež prišiel s informáciou, že mnohí obchodníci a špekulanti vykazujú známky optimizmu. Pomer objemu futures a spotu je výrazne pod hladinou 1 a od zvýšenia sadzieb v júni má tendenciu stále klesať. Táto metrika naznačuje menšiu dôveru investorov a dominanciu špekulantov.

Bitcoin: pomer spotového a termínovaného objemu

Bitcoin: pomer spotového a termínovaného objemu. Zdroj: Glassnode

Na záver spoluzakladatelia Glassnode povedali, že očakávajú pokračovanie klesajúceho trendu Bitcoinu v najbližšom období. Aj keď spotový objem narástol, termínovaný trh zaznamenal predajný tlak, čo je skôr negatívne.

Bitcoin sa v čase písania článku obchodoval na cenovej úrovni 20 269 dolárov, čo je o 70 % nižšie od historického maxima, ktoré dosiahol v novembri 2021. V najnižšom bode Bitcoin dosiahol korekciu 75 %. To je stále o 10 % menej v porovnaní s predošlým cyklom. Netreba zabúdať ani na fakt, že Bitcoin od svojho maxima ani raz nedosiahol dlhodobé rastúce minimum ani maximum, čo z technického hľadiska znamená, že obrat trendu nie je ani zďaleka potvrdený. Odpoveď na otázku, či Bitcoin má to najhoršie za sebou, je, že riziko korekcie je stále vysoké a ceny môžu klesnúť ešte veľmi hlboko.

Mohlo by ťa zaujímať: 4 spôsoby, ako chrániť svoje kryptomeny

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.