Mike Novogratz: „Bitcoin musí ukázať svoju užitočnosť, inak stratí silu“

Kategorie: Novinky
Mike Novogratz: Bitcoin musí pridať
Mike Novogratz: Bitcoin musí pridať. YouTube

Mike Novogratz patrí k najvýraznejším osobnostiam vo svete kryptomien. Podľa jeho najnovších vyjadrení, musí Bitcoin v budúcnosti jasne dokázať svoju užitočnosť, inak môže stratiť silu.

Bitcoin musí zabrať

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital vníma budúcnosť kryptomien naďalej veľmi pozitívne. Technológia sa podľa neho neustále zlepšuje, čoho dôkazom sú dokonalejšie škálovateľné systémy. Časom sa aj máme určite dočkať ďalšieho dlhodobého rastu kryptomien na čele s Bitcoinom. Tentokrát to však bude odlišný príbeh, a to najmä z hľadiska užitočnosti.

Bitcoin musí výraznejšie zapracovať na svojej užitočnosti a hlavne sa to musí prejaviť v praxi. Novogratz spomenul rok 2017, ktorý bol z hľadiska rastúceho obdobia skôr o nedôvere ľudí voči vládam a bankám.

Bola to revolúcia miléniovej generácie Z. A bola určite globálna. Bol to naozaj veľmi silný odkaz svetu,“ uviedol Novogratz.

Prečítaj si tiež: Zlé správy pre Bitcoin! Inštitucionálni investori zrealizovali rekordné predaje

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V roku 2021, keď Bitcoin dosiahol svoje historické maximum 69 000 dolárov, to bolo skôr o pandémii Covid-19. Aj v tomto prípade teda nevidíme náznak reálnej užitočnosti, ale záujem bol výsledkom opäť globálnej situácie.

V ďalšom období, keď bude Bitcoin rásť, musí jasne preukázať svoju užitočnosť, inak môže stratiť svoju silu,“ uviedol Novogratz.

Na záver sa generálny riaditeľ Galaxy Digital vyjadril aj k samotnej budúcnosti najväčšej kryptomeny. Novogratz očakáva, že sa Bitcoin konečne dočká svojho dňa.

Stále hovoríme o nevyhnutnosti, keď konečne príde čas Bitcoinu. Ten určite príde, to som si istý. Vidíme to v podstate aj tento rok. Keď si porovnáme BTC s ostatnými tradičnými menami, darí sa mu približne o 20 % lepšie,“ dodal Novogratz.