Paypal a kryptomeny.
Paypal a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Ebru-Omer

Paypal, online platobná spoločnosť, údajne podal žiadosť o ochrannú známku, vďaka ktorej bude môcť rozšíriť ponuku kryptomien. Licencovaný obchodný zástupca USPTO (United States Patent and Trademark Office) nedávno na Tweeteri odhalil tento vývoj.

Patentový a ochranný úrad Spojených štátov amerických (USPTO) je agentúra Ministerstva obchodu USA, ktorá slúži ako národný patentový úrad a orgán na registráciu ochranných známok pre Spojené štáty americké.

Spoločnosť Paypal podala žiadosť 18. októbra 2022 o výmenu, obchodovanie, spracovanie a prevod digitálnych aktív. Okrem toho platobná spoločnosť plánuje ponúkať služby spracovania digitálnych mien, ako sa uvádza v aplikácii. Aplikácia ochrannej známky Paypal vyžaduje softvér na odosielanie a prijímanie, nákup a predaj, ukladanie a prenos, obchodovanie a výmenu digitálnej meny.

Žiadosť o ochrannú známku Paypal
Žiadosť o ochrannú známku Paypal. Zdroj: Twitter/KondoudisLaw

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Paypal eviduje záujem o kryptomeny

Nie je to ani zďaleka prvýkrát, čo Paypal prejavil záujem o kryptomeny. Už v roku 2020 spoločnosť spustila službu, ktorá umožnila viac ako 350 miliónom zákazníkom nakupovať, predávať a držať Bitcoin na platforme.

Začiatkom roka 2022 gigant umožnil svojim klientom posielať Bitcoin a Ethereum z platformy do svojich externých peňaženiek. To všetko nasvedčuje faktu, že adopcia kryptomien stále napreduje. Spoločnosť dokonca zvažuje spustenie svojho vlastného stablecoinu, ktorý má byť viazaný na dolár.

Paypal Holding je americká nadnárodná spoločnosť, ktorá prevádzkuje online platobný systém vo väčšine krajín na svete. Mnohí ju vnímajú ako elektronickú alternatívu k tradičným hotovostným peniazom. Spoločnosť pôsobí ako spracovateľ platieb pre online predajcov a ďalších komerčných používateľov, za čo si účtuje poplatok.

Masívne prijatie kryptomien  gigantom Paypal by pomohlo bežným ľudom dostať sa k týmto aktívam, ktoré čoraz viac prenikajú do našich životov.

Prečítaj si tiež: 5 rád, ako sa stať kryptomenovým milionárom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance