Bitcoin a formovanie dna.
Bitcoin a formovanie dna. Zdroj: Shutterstock.com/Thitiwat Thapanakriengkai

Bitcoin formuje lokálne minimum pod hladinou 30 000 $ a posledným pohybom zaznamenal krátkodobú sideway štruktúru. Podarí sa cene udržať súčasnú hladinu, alebo sa prepadne na nový support? Dominancia hlavnej kryptomeny medzičasom stagnuje okolo hladiny 44,60 % a nachádza sa v rastúcom trende.

RSI z krátkodobého hľadiska dosiahlo dve posledné maximá na rovnakej hladine. Cena však dosiahla klesajúce maximá. Trend upadá, a preto je obchodovanie trojuholníka riskantné. Ak cena prekoná 30 950 $, tak môžem targetovať 32 700 $. Signál však stále nenastal.

Bitcoin formuje lokálne dno
Bitcoin formuje lokálne dno. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki plánuje kúpiť bitcoiny na dne – hovorí o hladine 17 000 $

Bitcoin a formovanie lokálneho dna

Medvedí scenár je stále v hre a pokiaľ cena zlyhá na predošlom krátkodobom minime, tak je pravdepodobný ďalší prepad. Od reverzie trendu sme navyše veľmi ďaleko a cena by musela ísť až nad 40 000 $. Zatiaľ teda ide o krátkodobé bezvýznamné zastavenie volatility uprostred medvedích krátkodobých a strednodobých vyhliadok.

Z dlhodobého hľadiska som však stále bullish. Bude nás zaujímať support MA200 na týždennom grafe, ktorý v čase rastie a momentálne sa nachádza na 21 840 $. Aj keby cena sformovala lokálne dno a išla smerom nahor, nezabúdajme, že aj rast 30 – 40 % nemusí znamenať reverziu a môže byť len súčasťou dlhodobej korekcie.

Mohlo by ťa zaujímať: BTC krváca už šiesty týždeň po sebe – najhoršie obdobie od roku 2014

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre