[NÁZOR] Prečo je Coinbase najlepšia krypto-inštitúcia súčasnosti

BITmarkets BITmarkets

Včera (4. 4. 2019) mi prišiel e-mail od spoločnosti Coinbase. Služby tejto americkej firmy používam už dva roky, a zatiaľ som nenarazil na problém. Zo strany Coinbase som sa vždy (s výnimkou niekoľkých mesiacov v roku 2017, kedy mali masívny nával nových používateľov) stretol s pohotovým a profesionálnym prístupom, ich podpora je veľmi spoľahlivá a služby kvalitné. A teraz späť k e-mailu – iste niečo podobné prišlo aj vám. Tu je úryvok:

[..] Aktualizovali sme všeobecné podmienky používania našich služieb – k nahliadnutiu tu. Tieto zmeny budú platné od 30. mája 2019. Väčšinu zmien sme spravili s cieľom zjednodušiť čítanie podmienok, vyhnúť sa nezrozumiteľnému právnickému žargónu a umožniť vám lepšie rozumieť tomu, aké služby ponúkame my a naši partneri. [..]”

Skvelé! Kiežby to spravili ďalšie firmy, ktorých produkty a služby využívam. To nič nemení na fakte, že odmietam čítať nezáživných 20 strán a tieto zmeny prakticky ani nepostrehnem, ale páči sa mi tá snaha. A kto vie? Raz možno narazím na problém, budem si chcieť rýchlo skontrolovať, či mám právo sťažovať sa a zrozumiteľnejšie podmienky sa v takom prípade budú hodiť.

Návod na používanie zmenárne Coinbase nájdete v tomto článku

Ani Coinbase nie je dokonalý

Je to pravda. Som tak trochu fanúšik Coinbase. Páči sa mi ich prístup, ich profesionalita a súhlasím s väčšinou vecí, ktoré robia. Nie som však slepý. V minulosti som písal napríklad o kauze #DeleteCoinbase (viac info. tu) a som nahnevaný, že na burze Coinbase Pro (predtým GDAX) musím platiť poplatky aj keď som Maker, ale stále som nenašiel burzu, ktorá by mi vyhovovala viac.

Rád by som využil túto možnosť a dal vám update ohľadom mojej snahy využiť právo na vymazanie niektorých údajov. Vďaka Európskej únii je spoločnosť Coinbase povinná vyhovieť mojej požiadavke a vymazať moje osobné údaje z ich databázy. Požiadal som o zmazanie niektorých súkromných údajov, ktoré nemusím dávať na to, aby som mohol využívať služby Coinbase.

Môj GDPR request” bol poslaný pred 20 dňami a zatiaľ sa nič nestalo. Kontaktoval som podporu a bolo mi povedané, že budem musieť počkať – možno až 90 dní. Týmto by som rád vyzval aj vás, aby ste požiadali o vymazanie nadbytočných údajov. Je to vo vašom záujme. V tejto dobe je viac než kedykoľvek predtým nutné strážiť si svoje súkromie.

Návod na vymazanie nadbytočných údajov nájdete v tomto článku

TIP Požiadajte Coinbase o vymazanie nadbytočných údajov – Strážte si súkromie! #GDPR