Binance

Burza Binance sa v poslednom období ani zďaleka nemôže pochváliť pozitívnymi správami, ktoré ju právom definujú ako svetovú jednotku v oblasti kryptomenových búrz. Burza sa potýka s mnoho problémami a za niektoré si bohužiaľ môže sama. Pravidlá vo svete kryptomien musia platiť pre všetkých rovnako.

Čoho sa týkajú zmeny?

Zmeny sa dotknú hlavne Binance Futures, kde príde ku obmedzeniu pákového efektu na 20x pre už registrovaných používateľov. To znamená, že toto obmedzenie platí pre všetkých traderov, ktorí majú účet mladší ako 30 dní. Tento stav musel byť prijatý najmä z hľadiska programu, ktorý sa usiluje o zvýšenie ochrany spotrebiteľov.

Môže vás zaujímať: Bitcoin dosahuje najvyššiu ponuku v histórií – potvrdzuje to kniha objednávok na Binance

Táto nečakaná správa prišla priamo od zakladateľa burzy Binance, ktorým nie je nik iný ako populárny Changpeng Zhao. Ten správu oficiálne uviedol na svojom Twitterovom účte.

Aktuálne prebieha do konca tohto mesiaca 50 % zľava na všetky naše VIP balíky členstiev. Pridaj sa k nám do skupiny a naučíš sa aj sám robiť takéto analýzy. Pochopíš ako funguje trh a hlavne naši traderi budú tvoja pomocná ruka pri tvorbe obchodného systému. »»Objednať prístup do VIP členstva!««

StormGain

“Nechceli sme z toho robiť hru. Nové obmedzenia sa začnú uplatňovať v priebehu nasledujúcich týždňov.”

S týmto novým nariadením bolo od pondelka všetkým novým užívateľom na burze, ktorých registrácia je kratšia ako 30 dní, zakázané otvárať pozície s pákovým efektom vyšším ako 20x.

“Limity pákového efektu pre nových používateľov sa budú postupne zvyšovať aj pre staršie registrácie.”

Prečítajte si tiež: Burza Binance zničila tokeny BNB v hodnote 400 miliónov USD – ako zareagoval trh?

Ktorá burza zakročí ako ďalšia?

Tieto zaujímavé kroky od Binance sú zrejme reakciou na nedávne kroky burzy FTX, ktorá oznámila zníženie maximálnej páky zo 101x na 20x.

Zaujímate sa o burzu Binance? Prečítajte si náš zaujímavý článok: Binance zastavuje obchodovanie akcií – Podľa Waltera Bloomberga má vážny problém

Regulačné orgány, analytici, novinári a mnoho ďalších ľudí si myslia, že práve takéto rizikové obchody priniesli májový krach na burze.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.