btc Bitcoin analýza

BTC dosiahol target z poslednej analýzy na hladine point of control 36 740 $. Trhová cena sa pohybuje práve v tomto pásme a cena už zaznamenala mierny retracement. Lokálne minimum však stále nie je potvrdené a preto nemôžeme s istotou povedať, že pokles skončil.

Bitcoin sa pravdepodobne na zopár hodín ustáli práve v oblasti od 36 000 $ do 38 000 $. Pravdepodobný je aj kontakt s MA21 na perióde 4H. Po ustálení v tejto oblasti očakávam pokračovanie trendu smerom nahor. Targetom je totižto hladina 41 000 $. Ak sa cene podarí prekonať túto hladinu, dvojmesačná sideway štruktúra bude definitívne ukončená. Na hladine sa okrem hornej hranice sideway štruktúry nachádza aj rezistencia z lokálnych maxím, ktoré vznikli pri ATH.

Prečítajte si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – cena stúpla o 15% iba za 3 hodiny! Sme na maxime?

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

BTC stále dlhodobo sideway

Na druhej strane je potrebné počítať s tým, že Bitcoin nemusí udržať MA21 a prepadne sa nadol. Zatiaľ tomu cenový vývoj nenasvedčuje a preto budeme sledovať kontakt s týmto indikátorom.

Z dlhodobého hľadiska sa stále nič nezmenilo a nachádzame sa v dlhodobej sideway štruktúre ohraničenej od 29 000 $ do 41 000 $. Táto štruktúra trvá už dva mesiace. To kedy táto štruktúra bude ukončená nevie nikto a kľudne sa v tomto cenovom pásme môžeme uberať aj ďalší mesiac. Zmena však nastala v dynamike posledného rastúceho legu. Nešlo totižto o klasický stabilný rastúci leg v rámci sideway štruktúry.

StormGain

Chcete sa naučiť obchodovať? V komunite traderov to pôjde rýchlejšie!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.