Burza Binance zničila tokeny BNB v hodnote 400 miliónov USD – ako zareagoval trh?

0

Jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz Binance oznámila, že sa v rámci 16. štvrťročného znehodnotenia tokenov rozhodla zničiť  1 296  728 BNB v hodnote 400 miliónov USD.

Prečo Binance realizuje pálenie svojich mincí?

Kryptomenová burza disponuje program Pioneer Burn. Ide o motivačný projekt, ktorého hlavným cieľom je pomôcť traderom, ktorí prišli o svoje tokeny prostredníctvom chybných transakcií. Burza týmto spôsobom pokryje straty a za pozitívnych okolností sa tokeny vrátia svojím prvotným majiteľom. Tieto tokeny sú následne odpočítané pri štvrťročnom procese. Burza sa zaviazala, že každé tri mesiace spáli 20% zisku burzy.

Môže vás zaujímať: Binance zastavuje obchodovanie akcii – Podľa Waltera Bloomberga má vážny problém s úradmi

Posledný proces pálenia coinov BNB je historicky najväčším z hľadiska dolárovej hodnoty, keď boli zničené tokeny v hodnote 600 miliónov USD.

Ako zareagoval trh?

Ako takmer celý trh kryptomien, tak aj BNB coin nerobí v poslednom období žiadne prudké pohyby a udržuje si bočný trend. Ani samotný proces znehodnotenia tokenov BNB nemal na trh takmer žiadny vplyv.

BNB/USD denný graf. Zdroj: TradingView
BNB/USD denný graf. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa BNB pohyboval na úrovni 265,184 USD. Po májovej korekcii sa stále pohybuje až 56% pod svojím historickým maximom z 10.mája na úrovni 686 USD. Od začiatku roka 2021 však zaznamenal rast až o 700%, čo je pôsobivý výsledok.

Prečítajte si aj: Binance čaká veľmi dôležitá udalosť – Už tento týždeň!

Problémy s reguláciou

Burza Binance sa v poslednom období musí zaoberať problémom regulácií v mnohých krajinách, napríklad v UK, Nemecku alebo Hongkongu.

O zákaze burzy Binance sme informovali aj v minulom článku: Binance môže mať vážny globálny problém – Neustále obchádzanie regulácií sa im vypomstilo!

Najväčší tlak prichádza zo strany UK, kde viacero lokálnych bánk obmedzilo zákazníkom transakcie s burzou. Krajina reaguje na tlak zo strany regulačných úradov, ktoré odštartovali boj proti neregulovaným platformám na obchodovanie s kryptomenami.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.