Binance zastavuje obchodovanie akcii – Podľa Waltera Bloomberga má vážny problém s úradmi

0

Binance zastavila nákup cez fiat, následne prišiel regulačný zásah v takmer 10 štátoch sveta a teraz majú problém aj s regulačnými orgánmi v rámci predaja akcií. Keď to takto pôjde ďalej, tak na burze prakticky nebudú žiadne produkty pre traderov. Má Binance všetko pod kontrolou, alebo na pozadí sa schyľuje k veľkej kauze a možnému zákazu burzy po celom svete?

Čo vieme?

  • Burza už takmer 2 týždne má v rôznych štátoch problém s reguláciou kryptomien a ich ďalších produktov.
  • Dočasne pozastavila vklady cez fiat. Čiže nový nákup v niektorých štátoch sa už cez túto burzu dočasne nebude dať realizovať.
  • Po novom museli pozastaviť aj obchodovanie s akciami ako Apple a Tesla. Nie je úplne jasné prečo, Walter Bloomberg ale údajne vie presný dôvod konca tohto Binance produktu.

O zákaze burzy Binance sme informovali aj v minulom článku: Binance môže mať vážny globálny problém – Neustále obchádzanie regulácií sa im vypomstilo!

Prečo Binance zastavuje obchodovanie s akciami?

Aktuálne nikto okrem burzy nevie, prečo burza urobila tak razantný krok, že zrazu pozastavila službu, ktorú prakticky sa iba začala rozvíjať a získavať komunitu. Podľa Waltera Bloomberga má burza na pozadí vážny problém s regulátormi. Keby obchodovanie nezastavili, mohlo by to znamenať vážny problém. Burza preto počas dnešného dňa okamžite pozastavila službu obchodovania akcií.

Budúcnosť burzy?

Burza zatiaľ aj naďalej poskytuje svoje služby. Nie je preto sa dôvod obávať. Aj keby náhodou prišiel globálny zákaz, regulačné úrady určite nezabavia peniaze klientov. Práveže ich cieľom je skôr ochrana peňazí investorov. Aj preto sa vyvíja veľký nátlak, aby burza získala všetky možné licencie pre poskytovanie obchodovania s kryptomenami. Regulačné úrady by tak mohli mať lepší prístup k burze Binance a sledovať prípadne nekalé činnosti, ktoré by Binance mohla využiť vo svoj prospech. Napríklad manipulovať s cenou. Prečo má Binance takto rozsiahle problémy a zároveň prečo nemá záujem získať licencie, pre zatiaľ nie je jasné.

Keďže aktuálne prakticky každý deň niektorý zo štátov dáva nariadenie, aby si obchodníci dávali pozor na burzu, tak by s tým mali začať niečo robiť. Kazí to meno burzy a sčasti tieto vyhlášky môžu aj niektorých investorov odradiť od vkladu práve na burzu. Nehovoriac o tom, že Binance je veľmi autoritatívna burza, ktorú používa niekoľko miliónov ľudí.

Prečítaj si aj: Binance čaká veľmi dôležitá udalosť – Už tento týždeň!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.