Sú študenti kľúčom k úspechu kryptomien?

BITmarkets BITmarkets

Aj napriek tomu, že adaptácia kryptomien v dnešných dňoch nevyzerá vôbec ružovo, budúcnosť nemusí byť vôbec taká negatívna. Indikátor na podloženie tohto predpokladu však môže byť pomerne prekvapivý. Nedávny prieskum totiž poukázal na fakt, že študenti sa začínajú o kryptomeny zaujímať výrazne viac. A v minulosti sa už niekoľko krát ukázalo, že študenti vedia technológiám rapídne pomôcť dostať sa do mainstreamu.

Študenti kryptomenám naozaj veria

Výskumníci zo spoločnosti Qriously najnovšie zistili, že 18% študentov z USA vlastní kryptomeny na čele s Bitcoinom. To je až dva krát viac ako pri akejkoľvek inej generácií obyvateľov v USA. Iba menej ako 9% opýtaných potvrdilo, že vlastnia kryptomeny alebo iné tokeny.

Aj keď sa závery nedajú vyvodzovať iba z tejto štatistiky, treba to brať pozitívne. Veď napríklad aj Facebook začal veľmi podobným štýlom. Študenti najprv na školách a univerzitách sociálnu sieť začali využívať sami, aby následne Facebook takmer ovládol celý svet a všetky generácie. A nebolo to len kvôli zvýšenému využívaniu Facebooku, ale aj vzdelávaniu sa o sociálnych sieťach a ich postupnému vylepšovaniu.

Daný prieskum sa zakončil veľmi podobne, ako iný nedávny prieskum z Imperial College London. Ten uvádzal, že sa blíži čas, kedy kryptomeny budú pripravené na to, vstúpiť do mainstreamu a budú využívané na dennej báze. Qriously uviedlo veľmi podobný záver, avšak opierali sa aj o iné fakty.

Vzdelávanie je kľúčom

Práve vzdelávanie je takisto veľkým indikátorom toho, že študenti môžu priniesť kryptomeny do mainstreamu. Výskumníci sa pozreli aj na kurzy, ktoré ponúkajú tie najlepšie vysoké školy sveta. Vysvitlo, že až 40% z univerzít nachádzajúcich sa v TOP 50 ponúkajú kurzy spojené s kryptomenami alebo blockchainom.

Študenti si takéto kurzy budú určite pochvaľovať. O kryptomenách sa totižto vzdelávajú radi čomu nasvedčuje aj iná štatistika podľa ktorej si až 17% študentov myslí, že vie o kryptomenách a blockchain technológii naozaj veľa. Opäť ide až o dvojnásobne väčšie číslo, ako pri zvyšku populácie. Iba 9% zo všetkých opýtaných ľudí (nie študentov) si myslí, že má o kryptomenách dostatočné množstvo informácií.

Záver

Aj keď budúcnosť môže najmä kvôli študentom vyzerať veľmi dobre, netreba zabúdať, že práve vzdelanie bude kľúčom k úspechu. Kryptomeny majú v tomto štádiu naozaj veľa nedostatkov a ak budú chcieť  uspieť, pokrok je bezpochyby potrebný. A to takmer v každej oblasti. Študenti, ktorí o kryptomeny javia evidentný záujem by mali byť teda nielen tými, ktorí budú kryptomeny najviac využívať. Rovnako však budú dnešní študenti pravdepodobne aj tou kategóriou ľudí, ktorí si digitálne meny na využívanie pripravia a vylepšia.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
blokt.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.