Čína vydala nové hodnotenie kryptomien, EOS obhájil prvé miesto

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

China Electronic Information Industry Development (CCID) vydala aktualizovanú tabuľku hodnotenia jednotlivých blockchainov digitálnych mien. Augustovému rebríčku opäť kraľuje EOS, ktorý sa na prvej priečke umiestnil už tretíkrát za sebou.

Rebríček, ktorý vytvoril Výskumný inštitút pre rozvoj elektronického informačného priemyslu v Číne a spoločnosť China Software Testing Center, je zostavený na základe hodnotení od významných profesorov a výskumníkov v najprestížnejších vzdelávacích inštitúciách v krajine.

EOS s hattrickom

EOS si obhájil svoju pozíciu a na prvom mieste ostáva aj vo štvrtom vydaní hodnotenia blockchainov. Prvé miesto pritom obsadil v júnovom aj júlovom rebríčku. Jedinýkrát, kedy ho dokázal predbehnúť konkurenčný blockchain a neobsadil prvú priečku, nastal v prvom vydaní indexu, v máji 2018. Vtedy sa na prvom mieste umiestnilo Ethereum.

Na určenie poradia v indexe vplývajú tri základné kategórie. Ide o prínos v oblasti technológie, využiteľnosti a inovácie.

Mohlo by vás zaujímať: EOS prekonal v počte spracovaných transakcií Ethereum

Bitcoin konečne v TOP 10

Na základe vyššie uvedených kritérií zaradil v júli CCID Bitcoin až na sedemnástu priečku. Teraz sa vyšvihol na desiate miesto, predovšetkým vďaka vyššiemu zisku bodov z kategórií technológia a inovácia. Napriek tomu sú blockchainy projektov Komodo, Nebulas, NEO, Stellar, Lisk, GXChain a Steem umiestnené ešte vyššie ako Bitcoin, nakoľko tvorcovia indexu u nich vidia vyššiu mieru využiteľnosti či vyšší technologický prínos.

Zaujímavosťou je hodnotenie Steemu, ktorý v kategórii využiteľnosti výrazne zaostáva za všetkými blockchainami v top 10, ale z hľadiska technológie je ohodnotený ako druhý najlepší za EOSom.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite si tento návod.

Ethereum si udržalo druhú pozíciu

Rovnako, ako v prípade EOSu, aj pozícia Etherea zostáva v porovnaní s júlovým ratingom nezmenená. Momentálnu dvojku v rebríčku však môže tešiť aspoň fakt, že z hľadiska využiteľnosti dosiahla najvyššie hodnotenie. Oproti predošlému vydaniu tak Ethereum predbehlo konkurenčné NEO o 0,1 percentuálneho bodu.

Do augustového hodnotenia sa dostali aj dva nové projekty – Tezos a NULS, ktoré sa umiestnili na 28., respektíve 21. mieste.

Záver

Ďalšie hodnotenie vyjde v septembri a bude zaujímavé sledovať, či si EOS svoju pozíciu obháji. Jeho momentálny náskok je založený predovšetkým na vysokom hodnotení z hľadiska technológie (104,3 bodov). Hodnotiaca komisia ich pridelila pravdepodobne za schopnosť spracovať neporovnateľne vyššie množstvo transakcií ako v prípade Bitcoinu či Etherea.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebookunajnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.