TRON Foundation, spoločnosť stojaca za kryptomenou TRON len nedávno vydala oficiálnu peňaženku s názvom TronWallet. Pár týždňov po jej pustení do nej dev tím integroval dve najviac dopytované funkcie: možnosť viacerých účtov a ukladanie kontaktov.
TronWallet s možnosťou viacerých účtov
Vzhľadom k požiadavkám Tron komunity prišli vývojári TronWallet k updatu, kde používateľom tejto peňaženky umožnili rozdeliť svoje operácie na viacero účtov. Zároveň je ku každému novovytvorenému účtu automaticky priradené meno, ktoré si môžete samozrejme zmeniť podľa vlastných preferencií. V zložke Address Book zas môžete spravovať vaše obľúbené adresy ako kontakty.
Nová verzia peňaženky, ktorá podľa slov dev tímu odstránila 100 chýb, bola v rámci väčšej popularizácie preložená do piatich jazykov, takže teraz obsahuje okrem angličtiny aj verziu v španielskom, čínskom, francúzskom, portugalskom a holandskom jazyku.
Prísľuby do budúcnosti
Vyššie spomínaná verzia však nebude na dlho poslednou, keďže tím stojaci z touto peňaženkou sľúbil v dohľadnej dobe priadne nových prémiových funkcií. Malo by isť peer-to-peer burzu a podporu cashback a iných odmeňovacích programov.
Mohlo by vás zaujímať: TRON úspešne ukončil voľby 27 „Super Reprezentantov”
IOTA Trinity Desktop wallet
Pár dní dozadu zverejnila novú verziu peňaženky aj IOTA Foundation. Ide o dlho očakávanú beta verziu Trinity Desktop wallet. Podľa odporúčaní dev tímu by používatelia tejto peňaženky mali navštíviť webovú stránku Trinity, kde získajú priamy odkaz pre stiahnutie desktopového aj mobilného klienta.
Peňaženka Trinity Desktop určená pre operačný systém Windows disponuje Code Signing certifikátom od IOTA Foundation, ktorý je podporovaný Smart Screen filtrom. Úlohou SmartScreen filtra je identifikovať nahlásené webové lokality slúžiace na neoprávnené získavanie údajov a malvérové webové lokality.
Zmienený typ certifikátu je určený na podpisovanie aplikácií. Vďaka tomu umožňuje vývojárom a softvérovým firmám podpísať aplikáciu, určenú na distribúciu cez internet. Zákazník vďaka podpisu aplikácie vie, od koho pochádza a že nebola počas prenosu zmenená, čím sa zaručuje maximálna bezpečnosť pre jej používateľa.
Úvodnú inštaláciu si môžete pozrieť v pekne spracovanom videu nižšie, ktoré zverejnila IOTA Foundation na svojom youtube kanály.
Pokiaľ si chcete pozrieť zdrojový kód pre oba typy peňaženiek (desktop aj mobilný klient), môžete tak urobiť na tejto GitHub stránke.
Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.
Záver
Ak nemáte skúsenosti s desktop peňaženkami, respektíve držíte viacero coinov a nechcete mať pre každú kryptomenu samostatnú peňaženku, najlepším riešením je zakúpenie niektorej z hardvérových peňaženiek. V súčasnosti už podporujú viaceré známe coiny a užívateľské prostredie ako aj inštalácia sú jednoduché. Váš majetok je pritom v bezpečí, nakoľko vlastníkmi privátnych kľúčov ste výlučne vy sami.
Ak sa neviete rozhodnúť, ktoré riešenie je pre vás to najvhodnejšie, prečítajte si náš článok kde popisujeme všetky výhody a nevýhody jednotlivých typov peňaženiek určených na držanie kryptomien – Viete, aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet?
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.