Ťažobný hardvér v Číne sa momentálne predáva na váhu!

BITmarkets BITmarkets

V Číne sa momentálne predáva ťažobný hardvér dokonca na váhu, namiesto na kusy. Výpredaj ohlásil miestny čínsky kryptomenový magazín.

Trh kryptomien zaznamenal v uplynulom týždni rozsiahle poklesy. Cena Bitcoinu klesla až na 4 000 USD. To viedlo k veľkému poklesu zisku v kryptoťažobnom priemysle, ktorý donútil čínskych prevádzkarov, aby predali svoje ťažobné zariadenia so stratou. Magazín 8BTC oznámil, že stroje sú predávané „na kilogramy.”

Staršie kusy sú momentálne nerentabilné

Vyzerá to tak, že ťažiari sa chcú zbaviť hlavne starších modelov. Medzi ne patrí Antiminer S7, Antiminer T9 a Avalon A741, pretože už nie sú profitabilné. Podľa čínskej spoločnosti Tencent News už výnosy z ťažby nie sú dostatočné na pokrytie nákladov na elektrinu a ďalších súvisiacich nákladov.

Situácia na trhu mala najväčší dopad na malé a stredné ťažobné spoločnosti v Xinjiangu a vo Vnútronom Mongolsku. V týchto oblastiach sa niektoré ťažobné mašiny predávajú len za 5 percent pôvodnej hodnoty. Stroj kúpený v minulom roku za cenu 2 885 dolárov je predávaný len za 144 dolárov.

Bitmain sa naďalej rozpína

Začiatkom tohto mesiaca ťažobný gigant Bitmain oznámil, že sa chce dostať do miestnych ťažobných firiem v provincii Xinjiang, ktorá má veľké zásoby uhlíku, a nainštaloval tu asi 90 tisíc zariadení Antiminer S9. Ťah Bitmainu je považovaný za strategický vo vzťahu k „počítačovej vojne o výkon siete,” spojenej s Bitcoin Cashom.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.