Ethereum evil bill cypher gravity falls red angry

Ak chcete posielať ETH tokeny alebo spustiť smart kontrakt na Ethereum blockchaine, musíte zaplatiť. Aby sa vaša transakcia vykonala, je potrebné pripnúť k nej dostatočne veľký poplatok. Z týchto poplatkov totiž profitujú mineri, ktorí do vyťažených blokov umiestnia transakcie tak, aby mali čo najväčší zisk.

Kapacita Ethereum siete je obmedzená a denne môže spracovať iba určitý počet transakcií / smart kontraktov. Využívať ju môže iba ten kto na to má. ETH blockchain je v poslednej dobe dominovaný šiestimi adresami, ktoré sú zviazané jediným smart kontraktom “0x01eacc3ae59ee7fbbc191d63e8e1ccfdac11628c” a pochádza z nich takmer polovica poplatkov.

Ale ako je to možné? Nuž, musí existovať činnosť, pre ktorú je spamovanie ETH siete transakciami s vysokými poplatkami výhodné. Nie, nejde o žiadny útok, ale o nový typ gamblovania. Názov FOMO3D popisuje špecifický typ hier, kde môžete vyhrať milióny.

Tip redakcie: Anonymné coiny majú problém! Môže Monero alebo Dash skončiť?

Čo je to FOMO3D?

Koncept tejto hry je jednoduchý. Stačí vytvoriť smart kontrakt, na ktorý následne hráči začnú posielať peniaze. Vyhráva ten, kto pošle poslednú transakciu. Výherca následne získa všetky coiny uväznené v danom smart kontrakte.

Určiť výhercu je relatívne jednoduché. Blockchain je v podstate jedna veľká účtovná kniha a určuje presné poradie transakcií. Povedzme, že hra začína vyťažením bloku 7 200 001 a končí blokom 7 200 100 – teda trvá sto blokov. Posledná transakcia nasmerovaná na daný smart kontrakt označí víťaza a na jeho adresu následne putuje celý obsah kontraktu.

Ako sa dá manipulovať FOMO3D?

Chceli by ste sa takejto hry zúčastniť? Neodporúčame to. Organizátormi sú totiž väčšinou ľudia, ktorí majú k dispozícii relatívne veľké množstvo Etherea a ich cieľom je, samozrejme, zarobiť ešte viac tokenov.

Ako to robia? Nuž, pred koncom hry zaspamujú sieť obrovským množstvom transakcií s vysokými poplatkami. Často sú schopní vykúpiť celé bloky aby mali istotu, že posledná transakcia poputuje na smart kontrakt z ich adresy.

Vyhnite sa teda FOMO3D hrám a radšej hľadajte iné cesty k bohatstvu. A sledujte Kryptomagazin na facebooku, nech nezmeškáte naše krypto-spravodajstvo.

Čo čítať ďalej?

Päť najlepších akcií na investície podľa Goldman Sachs

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance