bakkt burza obchodovanie zaciatok bitcoin

Keď spoločnosť ICE (Intercontinental Exchange) pred viac než rokom predstavila svoje plány na vytvorenie kryptomenovej burzy Bakkt, mnohí boli skeptickí. Bitcoin v tom čase prechádzal veľkou krízou a veľa ľudí dospelo k názoru, že toto digitálne aktívum nemá budúcnosť. Veľa otáznikov viselo aj okolo realizácie celého projektu z hľadiska regulácií. Zákony mnohých krajín v tej dobe neumožňovali vytvorenie plne regulovanej burzy s kryptomenami.

Napriek všetkému zlému sme sa dočkali a Bakkt bol približne pred desiatimi hodinami skutočne otvorený! Nové futures kryté fyzickými Bitcoinmi zatiaľ fungujú bez problémov a platforma bez problémov zvláda nápor zákazníkov. V čase písania tohto článku sa na nej otvorili kontrakty s celkovým objemom 28 BTC (štvrť milióna eur) čo nie je nič veľa, no ide o pekný štart.

Prvé Bakkt Bitcoin Futures kontrakty boli otvorené na cene 10 115 $.

Reakcia Bitcoinu zatiaľ chýba

Ako sme písali včera v tomto článku, pravdepodobnosť, že cena Bitcoinu vystrelí po otvorení Bakktu je minimálna. Jednak 28 zobchodovaných Bitcoinov trhom určite nepohne, no hlavne si treba uvedomiť, že likvidita na tejto burze je „recyklovaná“.

Inými slovami, všetky Bitcoiny obchodované na tejto burze boli už dávno nakúpené, niektoré pravdepodobne už na začiatku tohto roka za 3 200 $ a tieto coiny teraz kryjú Futures kontrakty.

Väčšina hráčov na tejto burze bola pravdepodobne na trhu už aj pred jej otvorením, mnohí iba pomaly začínajú presúvať svoj kapitál na novú, bezpečnejšiu platformu. Dlhodobý efekt Bakktu na Bitcoin bude rozhodne pozitívny, no chce to trpezlivosť. Nie sme v období hypu.

Bitcoin padol pod 10 000 $

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Bitcoin dnes mierne klesá a momentálne sa jeho cena pohybuje niekoľko stoviek dolárov pod hladinou 10 000 $. Tento pohyb nemá prakticky nič spoločné s Bakktom a nehľadal by som v tom žiadne súvislosti.

Momentálne čakáme, kým vyskočíme z trojuholníka (viď graf) a potom sa uvidí, čo ďalej.

Viac sa dozviete v našom VIDEO prehľade trhu

Sledujte BitLink na YouTube a nenechajte si ujsť naše video-spravodajstvo.

VIDEO Prehľad trhu – Altcoin rallye pokračuje, ale čo bude ďalej? Chytí sa aj Bitcoin?