cme group bitcoin futures

Toto je pokračovanie nášho článku o finančnom nástroji Bitcoin Futures na CME. Veríme, že každý správny obchodník s kryptomenami by ich mal používať. Viac o BTC Futures, ich výhodách a nevýhodách sa dozviete tu:

(návod pokračuje pod odkazom)

Bitcoin Futures – Čo to je, aké sú ich výhody a kde s nimi môžeme obchodovať?

CME Group ako štartovací bod

Základ všetkého diania začína na stránkach CME Group. CME Group navyše poskytuje listinu dostupných maklérov, teda sprostredkovateľov a poskytovateľov likvidity pre blokové obchody.

Prvá otázka pre všetkých, ktorí sa do futures trhov chystajú pustiť, by mala byť: aká je vaša hlavná motivácia? Chcete špekulovať o cene Bitcoinu alebo chrániť svoje profity proti spadnutiu ceny?

Výber burzy sa niekomu možno bude spočiatku zdať ako nevýznamný, avšak vždy je dobrou praktikou voliť takú burzu, ktorá poskytuje čo najväčšie množstvo futures kontraktov. Takúto burzu môžete považovať za dostatočne likvidnú, a preto sa teda bavíme o CME.

Okrem likvidity si investori vyberajú burzy aj na základe veľkosti poskytovaných kontraktov a požiadaviek na maržu, takže na to by sme mali pamätať tiež.

CME Bitcoin Futures: Začíname

Teraz, keď už poznáte základy obchodovania s Bitcoin futures, je načase pustiť sa do práce a založiť si účet na CME Group.

Ešte skôr ako sa pustíte do samotnej registrácie, na vás vyskočí pár základných bodov:

 • „Viete, ako fungujú futures?“ Tento bod by ste po preštudovaní tohto návodu mali mať aspoň povrchovo zvládnutý. Samozrejme, učebný proces obchodovania ide oveľa hlbšie a jeho rozborom by sme nepochybne mohli popísať celú knihu.
 • „Vyberte si trh, na ktorom chcete obchodovať“ Počítame s tým, že sa chcete zamerať na Bitcoin futures.
 • „Vytvorte základný obchodný plán“ V krátkosti: kým sa pustíte do prvého obchodu, mali by ste mať pod palcom 5 základných krokov: 1. Váš obchodný cieľ 2. Metodológiu zvolenú pre váš plán 3. Poctivý risk management využívaný počas plánu 4. Obchodnú stratégiu 5. Vytvorenie obchodného zápisníka.
 • „Praktikujte na obchodnom simulátore“ CME poskytuje obchodný simulátor pre tých, ktorí nechcú na trh zatiaľ vstúpiť „naostro“.
 • „Nájdite si svojho makléra a začnite obchodovať“ CME poskytuje listinu dostupných maklérov, z ktorých si môžete vybrať svojho sprostredkovateľa.

Registrácia na CME Group

Na samotnú registráciu na CME môžete prejsť tu, kde kliknete na „Create Account“.

cme group, registrace, návod, kryptomagazin

Vyplňte svoje informácie, odsúhlaste podmienky služby, potvrďte overovací mail a môžete prejsť do svojho novo vytvoreného účtu.

cme group, kryptomagazin, návod, burzy, kryptoměny Začiatky a hľadanie makléra

Úlohou celej futures burzy je byť miestom, ktoré prijíma, zobrazuje a spracováva obchodné ponuky jednotlivých strán, čím sa vytvára celý „market“. Počas celého procesu je burza zodpovedná za poskytovanie rýchlych a presných exekúcií jednotlivých príkazov všetkých zúčastnených strán.

Sprostredkovatelia obchodov v celom procese hrajú dôležitú úlohu, pretože sú spojivom medzi obchodníkom a samotnou futures burzou.

cme group, kryptomagazín, návod, burza. bitcoin futures

Sprostredkovatelia (makléri) majú veľa funkcií, pričom medzi tie najvýznamnejšie patria:

 • Poskytovanie funkčného softvéru na vykonávanie obchodov, zadávanie príkazov
 • Staranie sa o vklady a výbery klientov
 • Prepojenie obchodníkov so samotnou futures burzou

Jednotliví obchodníci k hlavnej futures burze nemajú prístup. Práve preto si musíte nájsť svojho brokera/makléra/sprostredkovateľa. Tí vás spoja s hlavnou burzou (CME) a zaistia všetko potrebné na vykonanie vášho príkazu.

Pri výbere svojho brokera by ste sa mali zaoberať tromi základnými faktormi: poskytovanou technológiou, cenou a obchodnými oprávneniami.

My odporúčame lC Markets – návod na použitie tohto makléra nájdete tu

[NÁVOD] Ako používať brokera lC Markets + Ako obchodovať Bitcoin Futures

Technológie

V minulosti bolo treba zdvihnúť telefón, vytočiť makléra a vysvetliť mu svoj požadovaný príkaz na obchod. Teraz už našťastie žijeme v modernej elektronickej dobe, kedy nám všetko potrebné na vykonanie príkazu leží na dosah pár klikov. Technológia nám tak poskytuje v podstate to isté, čo majú pod rukami samotní makléri a inštitucionálni hráči.

Technológie poskytované danými brokermi nám umožňujú vykonávať príkazy, analyzovať jednotlivé aj agregované obchody a nastavovať automatizované príkazy.

Počas vyberanie svojho brokera sa najskôr sami seba spýtajte, čo vyžadujete. Komplexný alebo skôr jednoduchý systém vhodný pre začiatočníkov? Vaša voľba.

Cena

Každý broker má samozrejme nastavené poplatky za služby. Tie sa týkajú väčšinou troch základných vecí: provízie, poplatky za službu a poplatky za poskytovanie dát.

Provízie sú poplatky, ktoré brokerovi zaplatíte vždy, keď zadáte nový príkaz. Provízie sa skladajú z dvoch častí – tie, ktoré zaplatíte brokerovi a tie, ktoré patria hlavnej burze.

Poplatky za službu sa niekedy týkajú napríklad mesačných platieb za poskytovanie obchodného softvéru. Poplatok sa tiež často líši a záleží od veľkosti vášho účtu, objemu a počtu vašich obchodov.

Poplatky za poskytovanie dát sú posledným typom poplatkov, ktoré sú na niektorých broker platformách vyžadované za poskytovanie cien v reálnom čase, historických dát a grafov daných komodít. Na niektorých platformách sú tieto poplatky započítané do prvých dvoch spomínaných cien.

Obchodné oprávnenie

Jednotlivé broker platformy budú mať rôzne obmedzenia, požiadavky a výhody. Po tých by ste sa rozhodne mali poobzerať a rozhodnúť sa, čo vám vyhovuje najlepšie.

Medzi hlavné body tu patrí:

 • Požadovaná veľkosť vkladu
 • Požiadavky na maržu
 • Obchodovanie cez noc, časové obmedzenie
 • Rozmanitosť prístupných kontraktov

Požadovaná veľkosť prvotného vkladu sa líši broker od brokera a záleží už len od vás, koľko chcete vložiť.

Požiadavky na maržu viac rozoberáme ďalej v článku, kde porovnávame CME a CBOE. Maržu určuje u daných typov futures samotná burza. V prípade CME a Bitcoin futures ide o maržu 35 %.

Obchodovanie cez noc samozrejme u rôznych brokerov má rôzne požiadavky, napríklad vyšší minimálny vklad na účely povolenia nočných obchodov.

Teraz je čas nájsť si makléra. Maklérov poskytujúcich Bitcoin futures je celý rad, my si ako príklad vezmime napríklad IC Markets.

U svojho brokera opäť otvorte vlastný účet a postupujte podľa daných krokov.

Záver

V budúcom dieli nášho seriálu o obchodovaní s Bitcoin futures sa pozrieme konkrétne na používanie broker platformy IC Markets.

Sledujte nás na Twitteri, Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť nasledujúci diel.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance