skyscaper

V posledných týždňoch celkom podrobne sledujeme skutočné volume na trhu s Bitcoinom. Zatiaľ čo väčšina krypto-sveta funguje na štatistikách od CMC, my sme sa rozhodli zahájiť prechod na konzervatívnejšie štatistiky od spoločnosti BitWise. Podľa ich výskumu je približne 95% celkového volume Bitcoinu vymyslené.

Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku.

Volume na tradičných trhoch s kryptomenami dnes dosahuje ~ $625 miliónov, čo je menej, než na začiatku apríla. Obchodná aktivita na Bitcoinových pároch klesá. Pravdepodobne kvôli tomu, že pred pár dňami bola kvôli prvo-aprílovej pumpe abnormálne vysoká.

Volume na trhoch s Bitcoin Futures raketovo vystrelilo

Aktivita obchodníkov na regulovaných trhoch s Bitcoin Futures kontraktami však neustále rastie. V marci sa bežne držala na päťdesiatich miliónoch dolárov. Koncom minulého mesiaca však volume naraz vzrástlo na sto miliónov.

cme xbt-usd - volume

A dnes? Dnes sme na historickom maxime. Volume na burze CME sa pohybuje okolo $242,6 miliónov (včera to bolo viac než pol miliardy). To je 5-10x viac, než je bežné. Volume na CBoE dnes dosahuje $7,2 miliónov. Výrazne menej než na CME, no stále je to celkom slušné. Podobnú obchodnú aktivitu sme dnes zaznamenali aj na Poloniexe.

Záver

V poslednej dobe pozorujeme zaujímavý trend. Väčšie množstvo obchodníkov sa presúva z tradičných trhov na regulované burzy ako CME a CBoE. Dôvodov je hneď niekoľko. Tieto burzy ponúkajú vyššiu bezpečnosť, lepšie finančné nástroje, lepšiu likviditu a v neposlednom rade aj možnosť obchodovať s ďalšími aktívami ako sú akcie, komodity alebo forexové páry.

Generácia traderov, ktorí začínali v časoch hypu (2017-18) už vyspieva a zaujíma sa aj o ostatné trhy, ktoré v menšej miere riadia manipulácie a viac tam funguje klasická technická analýza.

Sledujte dnes Kryptomagazin. Máme pre vás totiž prichystaný návod na obchodovanie Bitcoin Futures na CME. podobný návod v porovnateľnej kvalite sme nevideli nikde na internete, pôjde teda o unikát. Prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), nech vám neunikne naše krypto-spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance