Hromadná žaloba proti Bitfinexu žije ďalej – Mali by mu prejsť manipulácie s Tetherom? + ANKETA

0

Je verejným tajomstvom, že mega rallye v roku 2017 z veľkej časti spôsobili manipulácie spoločnosti Tether. Tether bol už v tej dobe najväčší stablecoin a jeho materská firma využila dominantné postavenie na trhu, aby umelo navýšila cenu Bitcoinu. Celý mechanizmus fungoval veľmi jednoducho. Stačilo do obehu poslať nekryté USDT tokeny a za tie nakupovať Bitcoiny. Nákupy následne zvýšili cenu BTC, na čo sa chytili traderi. Výsledkom bola najväčšia krypto-bublina v histórii.

V roku 2018 bublina praskla a nasledoval bear market, ktorého dôsledky cítime dodnes. Eric Young teda v októbri 2019 na iFinex (materská spoločnosť Tetheru a Bitfinexu) podal hromadnú žalobu. Tá vypršala 7. januára 2020.

Viac o pôvodnej žalobe nájdete tu: Tether má na krku 1,4-biliónovú žalobu

Netrvalo dlho a proti iFinexu bola podaná nová, prakticky identická žaloba. Tentokrát za ňou stojí Bryan Faubus, ktorý sa s právnikmi iFinexu stretne na súde v Južnom distrikte New Yorku.

Je otázne, čo by sa stalo, ak by túto žalobu vyhral. iFinex určite neodškodní každého, kto v roku 2018 prišiel o peniaze. Na to proste nemá zdroje. Navyše by to pravdepodobne spôsobilo krach burzy Bitfinex a najväčšieho stablecoinu na trhu.

Radi by sme sa teda opýtali na názor aj vás

[poll id="26"]

V pondelok nás čaká dôležitá udalosť!

Spôsobí spustenie Bitcoin options kontraktov na CME ďalší veľký pohyb Bitcoinu?

[Dôležité] CME Options už v pondelok – najdôležitejší derivát roku 2020 je tu!

Zdroj:
cointelegraph.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre