KAVA rastie uprostred korekcie
KAVA rastie uprostred korekcie. Zdroj: shutterstock.com/Pisit.Sj/Bigc Studio

Uprostred najsilnejšej korekcie, ktorá postihla kryptomeny v roku 2023 sa pozrieme na digitálnu menu, ktorá ide proti prúdu. KAVA totiž zaznamenala za posledný týždeň nárast približne 22 %, čo je v súčasnom sentimente pozoruhodné. Vďaka silnému vzostupu získala prvenstvo v ziskovosti podľa údajov CoinMarketCap spomedzi top 100 kryptomien.

Kava je blockchain, ktorý spája rýchlosť cosmosu aj vývojársku silu etherea. Obe siete sú prepojené modulom, ktorý umožňuje bezproblémovú spoluprácu v jednej škálovateľnej sieti. Obsahuje aj token KAVA, ktorý môžu validátori vkladať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

KAVA rastie ako jediná

Ako vidíme na grafe nižšie, cena tokenu zaznamenala rast takmer 22 % v priebehu posledného týždňa. Trhová cena sa ale stále nachádza až 91 % pod svojim historickým maximom, ktoré bolo dosiahnuté na úrovni 9,38 dolárov 30. augusta 2021. Z dlhodobého hľadiska sa preto trhová cena nachádza stále v počiatočnej fáze akumulácie.

Kryptomena KAVA
Kryptomena KAVA. Zdroj: TradingView

KAVA ani raz nevytvorila rastúce minimum alebo maximum od svojho historického maxima. V podstate, iba posledné 2 mesiace išla cena bokom, čo naznačovalo vznik akumulácie. Pravdou ale je, že cena stále môže klesnúť pod zatiaľ najnižšie minimum súčasnej korekčnej štruktúry.

Ak sa zaujímate aj o iné kryptomeny, ktoré nedávno vytvorili silný rastúci trend, odporúčame vám prečítať si aj nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Ani jedno rastúce minimum

Najnižší bod korekcie je na úrovni 0,51 dolára z 2. januára 2023 a cenu delí iba 41 % od toho aby sa dostala na túto hodnotu. Kde ale vidíme ďalšie potenciálne dlhodobé cenové ciele?

Cena, na ktorej sa momentálne KAVA obchoduje, predstavuje silnú rezistenciu a preto je pravdepodobné, že rastúci trend z tohto týždňa je na konci. Majitelia KAVA by preto mali zvážiť realizovanie ziskov. Ďalšiu rezistenciu môžeme sledovať na úrovni 1,10 dolára, kde sa nachádza bod kontroly celého grafu, resp. najsilnejší bod reverzie trendu.

Podľa údajov CoinMarketCap je KAVA na 89. mieste v rebríčku podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 388 miliónov dolárov a denný objem obchodovania v čase písania článku narástol o 20,50 % na úroveň 52 miliónov dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Tri dôvody, prečo je ethereum najlepšia kryptomena na svete