bitcoin mining futures

Bitcoin halving sa blíži a zatiaľ čo väčšina kryptomenovej komunity sa na túto udalosť teší, pretože očakáva rapídny rast ceny, mineri sú teraz vo veľkom strese. Hromadne vypínajú svoje stroje, čo spôsobilo najväčší prepad obtiažnosti od roku 2011! Na vyťaženie bloku teraz potrebujete v priemere o 16% menej výkonu.

Hashrate siete padol z high (131 exahashov) na súčasných 90 exahashov. Low sme však zaznamenali na 80 exahashoch. Celkovo teda výkon siete klesá rýchlejšie, než obtiažnosť.

Cena Bitcoinu je teraz naozaj nízko. Menej efektívni mineri si nezarobia ani na elektrickú energiu. To je skutočne desivé, keďže halving sa nezadržateľne blíži a po ňom počet novo-vytvorených Bitcoinov klesne na polovicu. Zo súčasných 12,5 BTC na 6,25 BTC.

HOT – Práve pribudlo 1,5 miliardy USDT! – Čo to tie veľryby chystajú?

Najhorší scenár pre Bitcoin mining

To znie naozaj desivo. Aby sa po halvingu pri súčasnej obtiažnosti oplatilo ťažiť, musela by cena narásť o cca 150-200 %. Vzhľadom na krízu koronavirusu a zlú ekonomickú situáciu je však dosť možné, že ešte budeme klesať. V tom prípade sa môžeme “tešiť” na hromadné vypínanie strojov a prudký pokles hashratu. Obtiažnosť bude klesať ešte rýchlejšie, ako tomu bolo včera (pravdepodobne o desiatky percent) a sieť bude niekoľko týždňov extrémne spomalená.

Prečítajte si 3 dôvody, prečo kríza pomôže Bitcoinu dobyť svet!

Forky Bitcoinu sú na tom ešte horšie

Bitcoin Cash a Bitcoin SV sú na tom však ešte horšie. Ich tvorcovia už nevedia umelo držať cenu na hodnote, pri ktorej by sa ťažba vyplatila a mineri hromadne odchádzajú. Halving tieto forky naozaj tvrdo zasiahne a na akúkoľvek decentralizáciu budeme môcť rovno zabudnúť.
To samozrejme zvýši aj pravdepodobnosť 51% útokov. Bitcoin možno čakajú ťažké časy, no jeho forky sa môžu dostať do stavu, kedy sa z nich stanú iba menej efektívne verzie centralizovaných platobných systémov, ktoré navyše nikto nepoužíva.

Pokus BSV a BCH o prežitie sme zaznamenali v januári 2020, no všetky zisky v ďalších mesiacoch stratili.

Bitcoin je zosadený z trónu! Kryptomenou č.1 je odteraz Toilet Paper Token. Zistite o ňom viac:

HOT – Bitcoin zosadený z trónu! – Nový Toilet Paper token je nateraz vypredaný

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance