Pozrite si 3 dôvody, prečo kríza pomôže Bitcoinu dobyť svet!

0

Koronavírus ovplyvňuje celý svet a veľmi nepriaznivo aj svetovú ekonomiku. Svet v súčasnosti čelí najhoršej finančnej kríze za posledné desaťročia. Rastú obavy z toho, že by sa mohla začať dlhá recesia. Táto hospodárska kríza však bude hrať kľúčovú úlohu aj pri adopcii kryptomien. Rolu budú hrať tri kľúčové prvky.

Adopcia Bitcoinu vyletí prudko nahor

Kritici nesúhlasia s rozhodnutím Federálneho rezervného systému USA vytlačiť bilióny dolárov, aby pomohli zmierniť rastúcu mieru nezamestnanosti v krajine. Je úplne isté, že tento krok spôsobí infláciu, ktorá bude mať obrovský vplyv na stovky miliónov ľudí v nerozvinutých krajinách, ktorí sa spoliehajú na dolár ako zabezpečujúci prvok proti svojim slabým národným menám.

Mohlo by vás zaujímať: Whale Alert: 15 855 BTC sa presunulo na anonymné peňaženky – čo chystajú veľryby?

Jednoducho povedané, dolár je už desaťročia dôveryhodnou tvrdou menou aj za hranicami USA. Vzhľadom na to, že v súčasnosti je táto jeho vlastnosť ohrozená, Bitcoin a ďalšie kryptomeny sa zdajú byť oveľa atraktívnejšie ako alternatívy. Rôzne krajiny dokonca ešte pred súčasnou krízou čoraz viac prijímali kryptomeny. Strach zo slabšieho dolára tento proces zrejme urýchli.

Decentralizácia > centralizácia

Súčasná začínajúca hospodárska kríza dokazuje, že terajší globálny menový rámec je omnoho slabší, ako sa pôvodne predpokladalo. Bitcoin už dlho ponúka alternatívu, pretože umožňuje držať a používať aktíva bez toho, aby ste sa museli spoliehať na centralizované inštitúcie.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Zatiaľ čo pokles ceny BTC a aj ostatných kryptomien za posledných niekoľko týždňov môže byť frustrujúci, hodleri môžu byť pokojní. Ústredné orgány im totiž samozrejme nemôžu zabaviť alebo znehodnotiť ich kryptomeny. Táto skutočnosť má celkom vysokú váhu a mohla by prilákať tých, ktorí už stratili dôveru v pôvodný finančný systém. Aj napriek nedávnym prepadom sa zdá, že Bitcoin je pomerne istou voľbou.

Je čas konsolidácie

Existuje obrovské množstvo altcoinov, ktoré ponúkajú málo možností využitia v krypto priestore. Niektoré alty sú na druhej užitočné a sľubné, avšak mnoho z nich nemá žiadny jedinečný účel. Teraz je ten čas, kedy nastane konsolidácia okolo najsilnejších platforiem založených na blockchaine.

Malé bezvýznamné altcoiny stratia pozornosť, ktorá sa bude upierať na kvalitnejšie popredné projekty. To prinesie úžitok hlavne Bitcoinu a pár ďalším. Poskytne tiež inštitucionálnym investorom a veľkým podnikom jasnú voľbu pri hľadaní solídnych platforiem, ktoré je možné prijať. Pre niektorých individuálnych investorov a obhajcov môže byť tento proces bolestivý, ale vytvorí oveľa zdravšie prostredie na dlhodobé prijatie blockchainu a kryptomien.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Zhrnutie

Všeobecne platí, že 100 ľudí – 100 chutí. Vyššie spomenuté dôvody si určite nájdu aj svojich odporcov, ktorí môžu nesúhlasiť. Jeden fakt však nemôže poprieť nikto – jedinečná vlastnosť kryptomien v tom, že ich obmedzený počet môže hrať v budúcnosti ešte dôležitú rolu. Aký máte názor vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás zaujímať: Bitcoin sa ešte pozrie na dno! Skúsený trader zverejnil analýzu, ktorá mnohých nepotešila

Čo čítať ďalej?

Bitcoin opäť v červených číslach: Tieto cenové úrovne nás budú zaujímať

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre