Mt.Gox: Uniknuté informácie poukazujú na predaj kryptomien za 318 miliónov USD

BITmarkets BITmarkets

Jeden zo správcov pracujúcich na procese rehabilitácie už nefunkčnej a nechválne známej burzy kryptomien Mt.Gox údajne predával velké sumy Bitcoinu (BTC) a Bitcoin Cashu (BCH) na jednej z momentálne fungujúcich platforiem na zmenu kryptomien – BitPointu.  

Informácie unikli vďaka anonymnému páchateľovi, ktorý svoje zdroje získal počas právnych rokovaní medzi stranami Mt.Gox a Okresným súdom Tokia.

Uniknuté informácie boli zverejnené na stránke kampane GoxDox.com. Spomína sa v nich meno jedného zo správcov pre Mt.Gox, Nobuaki Kobayashi.

“Pochybujeme, že BitPoint je natoľko štedrá spoločnosť, aby len tak previedla milióny japonských jenov na účet jedného zo správcov Mt.Goxu. Myslíme si, že dôvodom je fakt, že burza bola najatá na rozpredanie majetku Mt.Gox, ktorý burze zostal.”

Proces kompenzácie užívateľov, ktorí v roku 2014 počas známeho hacku stratili svoje prostriedky, je dnes už notorikmi obostretý kontroverziou.

Počas rokov 2017 a 2018 sa počas veľkých posunov ceny Bitcoinu často objavovali špekulácie o tom, že sa tak deje práve kvôli masívnym predajom kryptomenového majetku Mt.Gox. 

Jesse Powel, CEO známej burzy Kraken spomína, že aj ich spoločnosť dostala ponuky na dohodu o procese, počas ktorého by došlo k rozpredávaniu objemného balíka kryptomien. Na protiponuku burzy Kraken ponúkajúcu metódu predaja OTC (cez pokladňu) už druhá strana nereagovala.

Uniknuté dokumenty hovoria konkrétne o čiastke 318 miliónov dolárov. 

Čítajte ďalej:

Druhý dych BTC? Austrálski odborníci vidia cenu na 9 500 dolároch – popularita tu rastie

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
Cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.