Burzy kryptomien mrznú – najnižšia aktivita od roku 2017 

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nová analýza od firmy Diar, zaoberajúca sa trhovým rozborom, poukazuje na nové dno v pomere transakčných objemov. Výsledky analýzy boli zverejnené 4. februára.

Ako sú na tom jednotlivé burzy?

Kryptomenové burzy začali zaznamenávať razantné zníženie objemu transakcií už od počiatku tohto roku. Navyše, natoľko nízky počet transakcií bol naposledy dosiahnutý v roku 2017.

Pre príklad uvádzame, že jedna z najznámejších kryptomenových búrz sveta Binance zaznamenala zníženie v objeme transakcií o viac než 40 %.

Najznámejšia americká burza Coinbase zažíva cez pomer transakcií posun v čase späť až do mája 2017. Volume sa tu pohybuje okolo 1 miliardy dolárov.

Hongkonská burza OKEx podľa reportov stratila trojmesačný trend rastu a jej transakcie poklesli na 4 miliardy z predchádzajúcich 5,5 miliardy dolárov.

Report nasleduje krátko po tvrdení CEO burzy Binance Changpenga Zhaa, ktorý sa už v novembri 2018 zmienil, že si s nízkym počtom transakcií ťažkú hlavu nerobí. Zhao vtedy tiež prehlásil, že sa vtedajšie volume pohybovalo okolo jednej desatiny v porovnaní s januárom 2018. Aj tak je však vraj volume Binance omnoho vyššie „než bolo 2 až 3 roky dozadu.”

Tip redakcie: Binance po novom povoľuje nákupy kryptomien pomocou kreditných kariet

Objemy transakcií sa falšujú

V decembri vyšla aj reportáž inštitútu BTI (Blockchain Transparency Institute), ktorá tvrdí, že väčšina top 25 kryptomien podľa trhového zhodnotenia je z pohľadu transakčných objemov „šialene nafúknutá”. Objemy transakcií majú byť navyše založené z veľkej časti na tzv. pracích obchodoch (wash trading).

Podľa analýzy BTI sa najviac pracích obchodov vyskytuje na burze Bithumb. Najčastejšími menami, ktoré sa počas wash tradingu využívajú, sú Monero (XMR), Dash, Bitcoin Gold a Zcash (ZEC).

Zaujímavosťou je, že z pohľadu sieťových transakcií sa celkom darí druhej najznámejšej kryptomene Ethereum. Transakcie na blockchaine Etherea „našli stabilitu na úrovni dosiahnutej približne niekedy v októbri minulého roku a dosahujú 16-17 miliónov transakcií mesačne”.

Čo čítať ďalej?

Nadácii NEM (XEM) hrozí prepustenie všetkých 150 zamestnancov kvôli nedostatku financií

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.