Druhý dych BTC? Austrálski odborníci vidia cenu na 9 500 dolároch – popularita tu rastie

BITmarkets BITmarkets

Podľa skupiny odborníkov opýtaných na Finder.com.au by mohol Bitcoin v tomto roku vyrásť o 84 %.

Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje okolo 3 500 dolárov. Je to už viac ako rok po tom, čo sa BTC dotkol svojej najvyššej hranice 20 tisíc dolárov za kus. Stratil teda viac ako 80 % svojej hodnoty.

Druhý dych Bitcoinu

Ben Ritchie, hlavný prevádzkový riaditeľ spoločnosti Digital Capital Management, vidí Bitcoin do konca roka niekde okolo 9 500 dolárov.

Poznamenal tiež, že sa situácia zlepší hneď, ako Fidelity Group a Bakkt vstúpia na trh. Domnieva sa však, že očakávaná vlna inštitucionálnych investorov sa tento rok na trh ešte nedostane.

Blýska sa na lepšie časy?

Napríklad v Austrálii popularita rastie. Dvanásť percent opýtaných respondentov vo veku od 24 do 38 rokov priznáva, že sú držiteľmi kryptomien. Bitcoin je tu najobľúbenejší, po ňom nasleduje Ethereum a potom Ripple.

Celkovo asi 6 % dospelých v Austrálii investovalo do krypto, čo je 1 % nárast oproti minulému roku.

Fred Schebesta, spoluzakladateľ Finder.com.au a HiveEx.com uviedol, že mladšia generácia je otvorenejšia investovať do kryptomien a má odlišné investičné návyky v porovnaní s rodičmi.

Poznamenal tiež, že najväčšou prekážkou vstupu do kryptomien bola nedostatočná pripravenosť ľudí aj systémov, keďže 11 % opýtaných respondentov považovalo investíciu do krypta za príliš zložitú.

https://kryptomagazin.sk/ako-pouzivat-bitcoin-anonymne-detailny-navod-pre-rok-2019/

Zdroj: blokt.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: