Podľa Forbes je Ripple jednou z najlepších fintech spoločností pre rok 2019

Novinky Spoločnosť Ripple dosiahla ďalšie prvenstvo
Spoločnosť Ripple dosiahla ďalšie prvenstvo. Zdroj: shutterstock.com/viewimage
BITmarkets BITmarkets

V pondelok zverejnila spoločnosť Forbes svoj rebríček Fintech 50. Ide o zoznam 50 najinovatívnejších spoločností v oblasti fintech pre rok 2019. Potešiteľné je, že sa v zozname objavilo celkom 6 spoločností spojených s kryptomenami a blockchainom, vrátane Ripple. A práve na úspechy tejto spoločnosti sa v tomto článku pozrieme trochu bližšie.

Najprv si však vymenujme všetkých šesť firiem, ktoré sa na tento zoznam dostali. V abecednom poradí ide o spoločnosti Axoni, Bitfury, Circle, Coinbase, Gemini a práve Ripple.

Ako vidí Forbes spoločnosť Ripple

Za vznikom Ripple stoja páni Chris Larsen, Jed McCaleb, Arthur Britto a David Schwart, ktorí sa rozhodli spustiť vlastnú sieť a v roku 2012 prevzali startup OpenCoin. V júni 2013 McCaleb zo spoločnosti odišiel a 26. septembra 2013 došlo k zmene názvu z OpenCoin na Ripple Labs, neskôr iba na aktuálny názov Ripple. Určite stojí za pozornosť, ako spoločnosť Ripple popisuje práve Forbes:

„Svojou globálnou sieťou postavenou na blockchaine chce nahradiť SWIFT – platformu pre medzinárodné zasielanie správ, ktorá už dlhý čas spája takmer všetky banky na svete. Spoločnosť Ripple tiež spustila službu, ktorá umožňuje firmám realizovať cezhraničné platby v XRP. Teda v kryptomene, ktorú sami vytvorili a ktorá sa v poslednej dobe dokázala dostať na druhé miesto rebríčka (podľa trhovej kapitalizácie) hneď za Bitcoin.”

Ďalej pripomína:

„V sieti RippleNet je už zapojených viac než 200 zákazníkov, vrátane Bank of America a American Express.”

Mohlo by vás zaujímať: Začne Amazon využívať služby a nástroje spoločnosti Ripple?

Úspechy spoločnosti Ripple

To, že Ripple nie je v podobných rebríčkoch žiadnym nováčikom, potvrdzujú aj ďalšie úspechy, ktorých výpočet pre úplnosť článku prikladáme:

  • MIT Technology Review v roku 2014 zahrnula spoločnosť Ripple do Top 50 smart firiem.
  • Fast Company v rovnakom roku zaradila Ripple na štvrté miesto svojho zoznamu Top 10 najinovatívnejších firiem.
  • V auguste 2015 získala spoločnosť Ripple cenu Svetového ekonomického fóra (Technology Pioneer) za svoju preukázateľnú schopnosť inovovať priekopnícku technológiu a vyvíjať riešenia s potenciálom zmeniť budúcnosť podnikania a celú spoločnosť.
  • V decembri rovnakého roku sa Ripple po prvýkrát dostal na zoznam spoločnosti Forbes „Fintech 50”.
  • V júni 2016 označila spoločnosť Fortune Ripple za jednu z piatich najhorúcejších spoločností vo fintech.

Záver

Aj keď mnohí nechcú o Ripple a ich XRP tokene ani počuť, pravidelné umiestňovanie Ripple v mnohých anketách je istým ukazovateľom toho, že tento projekt má budúcnosť. Na Kryptomagazine sme ho dokonca zaradili medzi 3 kryptomeny, ktoré by podľa nás nemali chýbať v portfóliu roku 2019.

 

3 kryptomeny, ktoré v roku 2019 nesmú chýbať vo vašom portfóliu! + dôvody prečo (január 2019)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
www.cryptoglobe.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.