Bitcoin na 100k
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, thisdesign

Do konca roka zostávajú už len tri mesiace a niektorí analytici sa držia toho, že Bitcoin dosiahne 100 000 USD. Jedným z nich je aj senior analytik zo spoločnosti Bloomberg, Mike McGlone.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – dominancia mierne rastie, altcoiny zatiaľ klesajú

Dosiahne Bitcoin 100k ešte tento rok?

V poslednom období sa pre najväčšiu kryptomenu znižuje aktívna ponuka a naopak, adopcia zo strany investorov neustále rastie. Práve tento faktor by mohol cenu BTC vystreliť na 100 000 USD ešte do konca tohto roka. Takýto pohľad prináša skúsený analytik z agentúry Bloomberg.

Rok 2021 je zatiaľ z hľadiska úspešnosti tak 50 na 50, keďže začiatkom roka sa BTC dokázal vyšplhať na svoje historické maximum 65 000 USD a následne po silnom mediálnom tlaku spadol opäť na silný support 30 000 USD.

Dokáže však Bitcoin naštartovať svoju silu a dosiahnuť 100 000 USD? Poďme sa pozrieť na dôvody možného úspechu, ktoré uviedol Mike McGlone.

Predikcia ceny BTC podľa McGlona
Predikcia ceny BTC podľa McGlona. Zdroj: Bloomberg

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Hlavné dôvody možného rastu

Okrem samotných historických faktov obchodovania s BTC a klesajúcej ponuky sa musíme pozrieť aj na rýchlosť vytvárania nových tokenov BTC. Tento faktor sa totiž každé štyri roky znižuje. Proces sa nazýva halving. Posledný halving sa uskutočnil v roku 2020, keď sa rýchlosť znížila až na 6,25 BTC na jeden blok.

Prečítaj si tiež: Kalifornia je jedničkou USA v adopcii a pripravenosti na kryptomeny

Zvyšujúca sa adopcia môže byť tiež veľmi dôležitým faktorom úspechu. Za základný ekonomický princíp sa považuje to, že ak ponuka klesá, zatiaľ čo dopyt rastie, môže to pozitívne ovplyvniť aj samotnú cenu.

Ak sa teda pozrieme na spoločnosti, ktoré do BTC naliali obrovské miliardy a na následné vyjadrenia o tom, že neplánujú BTC predať, môže to byť vhodným signálom pre cenu. Pozitívne sa k cene BTC vyjadrujú aj popredné osobnosti a analytici ako napríklad Jordan Belfort, Adam Back, či Tom Lee. Všetci veria, že Bitcoin vystrelí o viac ako 50 % oproti súčasnej cene.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre