BTC v korekcii alebo nie. Zdroj: Shutterstock.com/Ekaterina_Minaeva

BTC sa nachádza stále v rastúcom trende, no posledné maximum vzniklo blízko toho predošlého. Stále je tak pravdepodobnejší scenár, že na prerazenie maxima 53 000 $ si ešte budeme musieť počkať. Z krátkodobého hľadiska rastúci trend stráca na sile a je možné, že cena pôjde sideway a následne do korekcie.

Bitcoin slabne, aj keď z krátkodobého hľadiska stále dosahuje vyššie lokálne minimá aj maximá. Najbližší support sa nachádza na hladine 46 900 $ a býčí target na 49 700 $. Ak cena znovu vytvorí lokálne maximum blízko predošlého, tak sa potvrdí sideway štruktúra, ktorá môže predstavovať aj dlhodobé maximum. V tomto scenári je možné, že korekcia by od súčasných cenových úrovní pokračovala v ďalšom korekčnom legu. Podobná štruktúra sa vytvárala aj prvý májový týždeň.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – cena smeruje na nový býčí target, kde sa nachádza?

BTC môže ísť znovu do korekcie

Na druhej strane však spomínaná korekcia musí udržať supportnú hladinu 41 000 $ až 42 000 $. Ide o hlavný support súčasného rastúceho trendu. Z dlhodobého hľadiska by išlo o príležitosť na nákup. Ak by sa však objemy zmenili na stranu býkov a narástli by, je možné aj pokračovanie v rastúcom trendu so spomínaným targetom.

Možné to je, no zatiaľ to graf nepotvrdzuje. Z krátkodobého hľadiska preto budeme sledovať hlavne pozíciu ďalšieho minima a maxima. Ak budú objemy nízke a cena sideway, pravdepodobne vznikne ďalší korekčný leg. RSI taktiež identifikovalo klesajúcu silu trendu a vytvorila sa negatívna divergencia.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, XRP, DOT, XMR – dominancia Bitcoinu rastie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre